Geri Dön
EkonomiYapay zekaya yerli yatırım

Yapay zekaya yerli yatırım

MV Holding, teknoloji girişimi ArgosAI’a yatırım yaptı. Holding açıklamasına göre teknoloji, yapay zekâ ve oyunu radarına alan grup, geçen yıl 3D yazıcı üreticisi Zaxe’ye yatırım yapmıştı.

Yapay zekaya yerli yatırım

MV Holding, 2021’in ilk yatırımını, havacılık sektöründe yabancı madde hasarı sorununa görüntü işleme ve yapay zekâ ile çözüm getiren ArgosAI’ye yaptığını açıkladı. MV Holding Yatırımlardan ve İş Geliştirmeden sorumlu Yönetici Direktörü Doğan Kaşıkçı, “ArgosAI’ın derin teknoloji ve yapay zekâda Türkiye’nin ilk unicorn’u olacağına inanıyoruz” dedi. Şirketin kurucusu Alphan Karadeniz de küresel boyutta şirketleşmeyi hedeflediklerini kaydetti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Balat'ta dehşeti yaşayan sinemacı o anları anlattıSinemasal kurucusu Enes Kaya, Fatih Balat'ta silahlı saldırıya uğradı. Kaya'dan haraç istediği öne sürülen saldırganların eşinin iş yerine de saldırdığı ortaya çıktı. Kaya, "30 Temmuz tarihinde ben buraya gelirken sokakta beni gizlice takip edip eğilerek ayağımız silahla ateş etti. Ben panikle dükkanın içine sığınmaya çalışırken ardından üçe de ateş etti" dedi. Yaşadığı dehşetin bunlarla da sınırlı kalmadığını belirten Kaya: 'Kendimizi ispatlamak için vurmaya adam arıyoruz' tehditleriyle karşılaştığını dile getirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler