Geri Dön
Ekonomi‘Yarını Kodlayanlar’ örnek gösterildi

‘Yarını Kodlayanlar’ örnek gösterildi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen ve bugüne kadar 120 bini aşkın çocuğa ulaşan ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi, Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi’nde dünyaya tanıtıldı.

‘Yarını Kodlayanlar’ örnek gösterildi

Online olarak gerçekleştirilen Zirve’de, ‘Yarını Kodlayanlar’ projesinin son 5 yıllık yolculuğu ve elde edilen başarı hikâyeleri paylaşıldı. Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, “Projemiz, Vodafone Grubu’nun 2017’de yayımladığı global ‘Connected Education’ raporunda ‘dijital okuryazarlık eğitimi’ alanında dünyaya örnek gösterildi.

Geçen yıl, yine Grubumuzun Türkiye ile birlikte 13 Avrupa ülkesinde dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital eğitimin desteklenmesi için ayırdığı 20 milyon Avro’luk fondan yararlanmaya hak kazanan projeler arasında yer aldı. Şimdi de projemizin Birleşmiş Milletler Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi’nde dünyaya örnek gösterilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Daha çok çocuğa ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Beşiktaş Müzesi kapısına sıkışan köpeği, taraftarın dikkati kurtardıSüper Lig'in 42'nci haftasında Göztepe'yi deplasmanda 2-1 mağlup ederek şampiyon olan Beşiktaş'ta taraftarlar stadyum önünde kutlamalar yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler