Geri Dön
EkonomiYatırımın ilk halkası ‘ModernYaka’ oldu

Yatırımın ilk halkası ‘ModernYaka’ oldu

Ege Yapı, yılın başında açıkladığı 7 milyar liralık 7 projeyi içeren yatırım hamlesinin ilk projesini tanıttı. İstanbul’un hızlı gelişen bölgelerinden Ispartakule’de hayata geçecek olan ModernYaka projesi, 462 konut ve 53 ticari üniteden oluşacak. Toplam 1 milyar 800 milyon lira yatırım değerine sahip olan projenin 30 ayda teslim edilmesi hedefleniyor.

Yatırımın ilk halkası ‘ModernYaka’ oldu

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Yeni yatırım zincirimizin ilk halkası olan Ispartakule’de inşaatına başladığımız ModernYaka projemiz ön talep döneminde yoğun ilgi gördü, misafirlerimizi satış ofisinde ağırlamaya başladık” dedi. Gelecek dönem planlamalarında inşaat ve geliştirme aşamasında olan 7 proje bulunduğuna dikkat çeken Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli yapı stokunu geliştirmek için 2023 hedefleri doğrultusunda önümüzdeki 2 yılda yaklaşık 7 milyar TL değerinde, İstanbul ve İzmir’in en değerli lokasyonlarında 7 projelik bir yatırım hamlesine başladık.”

Panoramik göl manzarası

Ege Yapı İcra Kurulu Üyesi Didem Güneş ise projeyle ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Panoramik göl manzarasına sahip, bölgenin genel dokusunu bozmadan çevreye katkı sağlayacak şekilde tasarlanan ve yaklaşık 91 bin metrekare inşaat alanına sahip projemiz, 1+1’den 4+1’e kadar minimum 5.5 metrekare büyüklüğünde geniş balkonlu farklı daire tiplerinden ve açık hava cadde mağazalarından oluşacak. ModernYaka’da bağımsız bölümler, 1.3 milyon TL ile 5.5 milyon TL arasında değişen fiyatlarla yatırımcılarla buluşacak.”