Geri Dön

Yeme - içmeye Visa desteği

Visa, pandemide iş modellerini dönüştürmek zorunda kalan yeme-içme sektörüne iş birlikleri ile destek olduğunu duyurdu.

Yeme - içmeye  Visa desteği

TURYİD ile ortak çalışma başlatan Visa, mevcut iş birliklerine ek olarak Fuudy ve GastroClub ile de ortak kampanyalar yürüterek yemek siparişlerinin dijitalleşmesine öncü olan projeleri hayata geçiriyor.

Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, “Visa’nın pandeminin KOBİ’ler üzerindeki etkisine ilişkin yaptırdığı araştırmada KOBİ’lerin yüzde 62’sinin işlerinin olumsuz etkilendiğini, yeme-içme sektörünün ise kısıtlamalar sebebiyle daha fazla sıkıntı yaşadığını ortaya koydu” dedi. TURYİD Başkanı Kaya Demirer, yeme-içme sektörünün 2 milyon haneye istihdam sağlayarak 10 milyon kişiye gelir yarattığının altını çizdi.

Tehlike giderek artıyor! Kızarmış gıda tüketimine dikkatKızarmış gıda tüketiminin giderek arttığını ve bu yolla oluşan kalp hastalıklarının da yaygınlaştığını belirten Kardiyolog Dr. Rıza Kaya, 'Trans yağlar ve doymuş yağ asitleri, kötü kolestrol dediğimiz, kolestrol düzeyini yükseltiyor. Kızartılmış gıdaların tüketimi, kalp damar hastalıkları, inme, diyabet, hipertansiyon gibi hastalıkların da oranını artırıyor' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber