Geri Dön

‘Yeni nesil uyduları gençlerle üreteceğiz’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’nin yeni nesil uydu teknolojilerini gençlerimizle birlikte omuz omuza üreteceğiz” dedi.

‘Yeni nesil uyduları gençlerle üreteceğiz’

 

Karaismailoğlu, bakanlığın öncülüğünde Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Uydu Teknolojileri Haftası” kapsamında çevrimiçi etkinlikte gençlerle bir araya geldi.

Gençlerle “ideathon” (fikir maratonu) gerçekleştirdiklerini anlatan Karaismailoğlu, gençlerin çevrimiçi hazırladığı “Uzay ve Uydu Teknolojilerinin Geleceği-Ulaşım, Haberleşme ve Savunma” perspektifindeki fikir sunumlarının jüri tarafından değerlendirildiğini belirtti. Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Gençlerimizin fikirlerinin gücüne inanıyoruz. Gençlerimizin dinamizmi ve çalışkanlığı ve Türkiye’nin gücü ve potansiyeli göz önüne alındığında uzay alanlarında gelecekte çok daha başarılı olacağımızı şimdiden görebiliyoruz. Türkiye’nin yeni nesil uydu teknolojilerini gençlerimizle birlikte omuz omuza üreteceğiz.”

Veresiye vermeyen market görevlisinin darbedilmesi kameradaKOCAELİ'nin Derince ilçesinde kimliği belirsiz 2 kişiden biri, gittikleri akaryakıt istasyonunda kendilerine veresiye vermeyen market görevlisi Ebubekir Yazıcı'yı (26) darbetti. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, bu kişinin düzenli olarak kendilerini taciz ettiğini söyleyen Ebubekir Yazıcı, 'Ben burada ekmeğimin peşindeyim. Her akşam tedirginlikle yaşıyoruz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber