Geri Dön
EkonomiYeni uygulamalarla engelleri kaldırıyor

Yeni uygulamalarla engelleri kaldırıyor

Türk Telekom, teknolojinin sunduğu imkânları seferber ederek engellilerin bilgiye, sanata eşit şartlarda erişebilmesi için çalışmaya devam ediyor. Toplumsal meselelere teknolojik çözümler üreten Türk Telekom, engelleri kaldıran projeleriyle Türkiye’ye değer katıyor.

Yeni uygulamalarla engelleri kaldırıyor

 

10 - 16 Mayıs Elarıngelliler Haftası kapsamında değerlendirmelerde bulunan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, şunları söyledi:

“Teknolojinin olanaklarından herkesin ihtiyaçları doğrultusunda yararlanması bizim için çok önemli. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi belirlerken dünyayı ve ülke gündemini, temel ihtiyaç alanlarını takip ederek somut çözümler üretiyoruz. Dezavantajlı kesimlerin hayata eşit katılımını sağlamak için sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak projeler geliştiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz Telefon Kütüphanesi ve uygulama içerisindeki İlaç Barkodu Okuma özelliği ile görme engellilerimizin hayatını biraz olsun kolaylaştırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tablolar Konuşuyor özelliği ile dünyaca ünlü 35 betimlemeli tabloyu görme engelli sanatseverlerle buluşturuyor, Para Tanıma fonksiyonu ile görme engellilerin güvenle ve bağımsız bir şekilde alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyoruz. Günışığı projemiz sayesinde çocuklarımızın geleceğine ışık olmak için çalışıyoruz.”

Müsilajla mücadele sürüyor! 9 günde 1478 metreküp temizlendi...Yalova sahillerinde, Marmara Denizi Koruma Eylem Planı kapsamında 9 günde 1478 metreküp müsilaj temizlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler