EkonomiYerli drone savar silahının ilk ihracatı yapıldı

Yerli drone savar silahının ilk ihracatı yapıldı

13.03.2017 - 13:22 | Son Güncellenme:

Türkiye'de ilk defa Harp Arge tarafından üretilen Drone Savar Silahı, hali hazırda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından aktif olarak terörle mücadelede kullanılıyor. Drone Savar silahı Azerbaycan'a ihraç ederek bir ilke de imza attı.

Yerli drone savar silahının ilk ihracatı yapıldı

Savunma sanayimizin yerli güçlerinden Harp Arge, ürettiği Drone Savar silahını kardeş ülke Azerbaycan'a ihraç etti. Türkiye'de ilk defa Harp Arge tarafından üretilen Drone Savar Silahı, hali hazırda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından aktif olarak terörle mücadelede kullanılıyor. Başbakanlık korumalarında da bulunan Drone Savar, saldırı amacı ile kullanılabilecek dronelara karşı en etkin silah sınıfında yer alıyor.

Haberin Devamı

Birçok savunma sanayi firmasının araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürüten Harp Arge'nin, öz kaynakları ile geliştirmiş olduğu Drone Savar silahı Azerbaycan ordusu tarafından zorlu testlere tabi tutulduğu belirtildi. Tüm testlerden başarı ile geçen Drone Savar, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'nda görev yapacağı açıklandı.

Harp Arge sosyal medya hesabından ilk elektromanyetik Drone Silahı'nın ihracatına ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Yerli drone savar silahının ilk ihracatı yapıldı