Geri Dön
EkonomiYunan Turizm bakanı ‘1 milyon ortak turist’ için Türkiye’de

Yunan Turizm bakanı ‘1 milyon ortak turist’ için Türkiye’de

Yunanistan Turizm ve Kalkınma Bakanı Olga Kefalogianni, Fener Rum Patrikhanesi’ni ziyaret etti. Yunan parlamentosunun en gözde ve dinamik milletvekillerinden biri olan Olga Kefalogianni, Fener Rum Patriği Bartholomeos’la yarım saat süren basına kapalı görüştü.

Yunan Turizm bakanı  ‘1 milyon ortak turist’ için Türkiye’de


Kefalogianni’nin bugün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Topkapı Sarayı’nda bir araya gelmesi bekleniyor.
Kefalogianni, geçen hafta Türkiye ile Yunanistan’ın turizmde işbirliği yapması çağrısında bulunmuştu. Kefalogianni, “Biz İstanbul’u kullanarak Yunanistan’ı pazarlayabiliriz. Ortadoğu, Hindistan ve Çin pazarlarına Türkiye ve Yunanistan ortak destinasyonlar oluşturarak açılabiliriz. Bu yolla 1 milyon zengin turisti birlikte iki ülkeye çekebiliriz” demişti. Bakan Günay ve Kefalogianni’nin bugünkü görüşmesinde bu planın ayrıntılarının oluşması bekleniyor.

‘İzmir’de restorasyon var’
Bu arada Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği, İzmir’deki Yunan Başkonsolosluk binasının satışa çıkarıldığı yönündeki iddiaların “asılsız” olduğu belirterek, “Bu binanın satışına dair bir plan veya niyet olmadığı gibi, binanın en kısa zamanda, yeniden Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğu’nun hizmetine sunulması için restorasyon çalışmaları yapılmaktadır” dedi.
Yunan Etnos gazetesi iflasla boğuşan Yunan devletinin yurtdışında sahip olduğu 30 gayrimenkulu acilen satışa çıkardığını, acil satış listesinde İzmir’de sahilde Atatürk Caddesi’ndeki tarihi konsolosluk binasının da yer aldığını duyurmuştu.

Sakarya'da at arabasının çarptığı kişi yaralandıSakarya'nın Pamukova ilçesinde, at arabasının çarptığı kişi hastaneye kaldırıldı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler