Geri Dön
EkonomiZiraat Bankası’ndan ‘zor gün’ desteği

Ziraat Bankası’ndan ‘zor gün’ desteği

Ziraat Bankası tarafından sel, dolu, don vb. doğal afetler ya da fiyat ve arz talep uyumsuzluğu nedenleriyle kredi geri ödemelerinde zorluk yaşayan üreticilere, kredi borçlarını uzun vadede ödeyebilme imkanı sağlandı.

Ziraat Bankası’ndan  ‘zor gün’ desteği

Bankadan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

- Doğal afetler nedeniyle zarar gören üreticilerimizin kredi borçları, yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararları ile belirli bir faiz sübvansiyonu da yapılarak azami bir yıl süreyle ertelenebiliyor.

- Ertelemeden yararlanan üreticilerin, yeni kredi kullanmaları halinde bir sonraki yıl ödeyecekleri kredi miktarı da artıyor, gelir gider dengesi olumsuz etkileniyor.

- Bu durum ise üreticilerimizin faaliyetlerini devam ettirebilmek için ihtiyaç duymaları halinde yeni kredi kullanma imkanını sınırlıyor.

- Ziraat Bankası tarafından üreticilerimize, tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, mevcut kredi borçlarını 5 yıla kadar vadelerle taksitlendirerek ödeme imkanı sunulmaktadır.

- Ziraat Bankası’nın sunduğu bu imkandan, ürünleri doğal afetlerden zarar gören üreticilerin yanısıra, fiyat, arz talep uyumsuzluğu ve verim düşüklüğü gibi nedenlerle beklediği geliri elde edemeyen ve bu yüzden mevcut kredi borcunu ya da taksidini ödemekte zorlanan üreticilerimiz de yararlanabilmektedir.

- Bu uygulamada, Ziraat Bankası tarafından piyasa koşullarına göre cazip ve avantajlı faiz oranları sunulmaktadır.

- Mevcut kredi borcunun uzun vadeye yayılarak ödenmesi üreticilerimizin gelir gider dengesindeki olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca, mevcut borcunu yapılandıran üreticilerimize, faaliyetlerini devam ettirebilmek için ihtiyaç duymaları halinde ilave kredi de kullandırılabilmektedir.

İstanbul'a lodos şoku! Hızı 130 kilometreye çıktı, çatılar uçtuYurdun büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da lodosun hızı 130 kilometreye çıktı. Kentte bir çok yerde çatı uçtu. Beylikdüzü'nde 130, Adalar'da 100, Boğaz çevresinde ise 80 km/saate kadar ulaştı. Esenyurt'ta bir binanın çatısı yoldan geçerlerin üzerine uçtu. Çatının altında kalan bir kişi ağır yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı. İzmir'de ise etkili olan fırtına nedeniyle bir inşaattan düşen gaz beton parçaları, seyir halindeki aracın ve kaldırımdaki vatandaşın üzerine devrildi. Karşıyaka ilçesinde deniz taştı. Denizden taşan sular, sahil şeridindeki tramvay hattını da etkiledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler