Geri Dön
EkonomiZorlu: Eşitlik doğamızda var

Zorlu: Eşitlik doğamızda var

Zorlu Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar günü için “Eşitlik doğamızda var” temasıyla bir film hazırladı.

Zorlu: Eşitlik doğamızda var

Grubun, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında “Eşit Bi Hayat Mümkün” mottosuyla toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarını hayata geçirdiğini belirten Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik şunları söyledi:

“Pandemi ile birlikte hem günlük yaşantımızda hem de iş hayatında hepimiz zorluk çekiyoruz. Ancak kadınlar bütün dünyada bu süreçten ekonomik, sosyal, kültürel açıdan çok daha radikal şekilde etkileniyor. Oysa eşitlik doğamızda var. Birbirimizden güç almak, birlikte mücadele etmek ve var olma mücadelesi için birlikte emek vermek doğamızın en olağan parçası. Herkes için daha yaşanabilir, eşitlikçi ve iyi bir geleceği ancak sorumluluğu eşit şekilde paylaştığımızda inşa edebiliriz. Biz Zorlu Grubu olarak bu farkındalıkla, “Herkes için Eşit Bi’Hayat mümkün” diyerek çıktığımız yolda, toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eşit Bi’Hayat Manifestomuzu bu dönemde yayınladık, Eşit Bi’Hayat Sözlüğü’nü açık kaynak olarak devreye aldık ve Ev İçi Şiddeti Önleme Politikası’nı yayınladık. Eşit Bi’Hayat’ın mümkün olduğuna inanıyor, bu inançla çalışıyoruz.”

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler