Geri Dön
DekorasyonDemode gözükmeden evde vintage dekorasyona nasıl sahip olunur?

Demode gözükmeden evde vintage dekorasyona nasıl sahip olunur?

Eski nesneleri ve retro parçaları seviyorsunuz ama bunları evinize nasıl adapte edeceğinizi bilmiyor musunuz? Yoksa vintage stili uygularken zariflikten vazgeçmek istemiyor musunuz? Ya size bu tarzların bir arada uygulanabileceğini söyleseydik? Biraz cesaretle ve birkaç temel dekorasyon kuralına saygı duyarak, evinizi müzeye dönüştürmeden vintage bir dokunuş getirmek mümkün… Modaya uygun vintage dekor için ipuçlarımızı keşfedin!

Demode gözükmeden evde vintage dekorasyona nasıl sahip olunur?

1-Farklı dönemleri birleştirin

Retro nesneleri daha modern parçalarla birleştirebilirsiniz! Çünkü, iç mekanınızı nostaljik nesnelerden oluşan bir müze yapmak istemezsiniz değil mi? Yapmanız gereken, birkaç dönem biblosu seçmek ve daha çağdaş parçalarla ilişkilendirmektir. Örneğin, daha güncel çerçeveler ve posterlerle çevrili bir rattan ayna hayal edilebilir. Göreceksiniz, aynanız daha modern duvar süslemeleri ile çevriliyse göze çarpacaktır.

2- Eskiyle yeni bir şeyler yapın

Geri dönüşüm, eski bir nesneye ikinci baharını yaşatma yoludur. Eski olanlarla yeni bir şeyler yapmanız sadece iç mekanınıza karakter kazandırmakla kalmaz, ayrıca paradan tasarruf edersiniz! Örneğin, eski bir şifonyeri metalik bir renge boyayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, sadece biraz hayal gücünüzün olması yeterlidir.

3- Doğru renkleri eşleştirin

Doğru renk kombinasyonu çok önemlidir. Pop renkleri ve grafik desenleri gereğinden fazla çoğaltmayın. Bir veya iki cesur renge odaklanın ve dekorunuzun geri kalanını daha nötr renklerle yumuşatın. Retro turuncu bir kanepe tercih ederseniz, mobilyalarınızın geri kalanını ahşap, beyaz ve hatta gri gibi daha doğal tonlardan seçin. Amaç sadece küçük dokunuşlarla nostaljik bir hava solumaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler