Geri Dön
Püf NoktalarıGünde sadece 15 dakikada ev nasıl düzenlenir?

Günde sadece 15 dakikada ev nasıl düzenlenir?

Her gün yaşadığımız evimizi düzenlemek o kadar da kolay değil. Hele işler birikmişse, bu gerçekten profesyonellik gerektiren dev bir işlem haline geliyor. Gelin her gün 15 dakika ayırarak, evinizi her zaman temiz ve düzenli tutmanın yollarına bakalım… İşte bazı ipuçları…

Günde sadece 15 dakikada ev nasıl düzenlenir?

Hemen hemen herkesin evi her gün temizlememek için iyi bir nedeni vardır. Çocuklarla meşguliyet, işlerin yoğunluğu, genel yorgunluk bizi bundan alıkoyar. Oysa günde sadece 15 dakika içinde evinizi temizleyebilir ve sürekli temiz olmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu adımları izleyip deneyin..

HER GÜNE FARKLI BİR İŞ

Temizlik işini günlere bölün ve yapılacaklar listesi yapın, böylece hangi gün nerede ne yapılması gerektiğini bilirsiniz. Haftanın her gününe farklı bir iş için öncelik vermelisiniz, örneğin:

- Haftada iki kez, evi süpürün ve evdeki tüm dağınıklığı toplayın.

- Haftada bir gün, evin odalarından birini temizleyin.

-Haftada bir gün ise, fırın, buzdolabı, kapı kolları, elektrik düğmeleri gibi hep göz ardı edilen yerleri ele alın. 

TOZ ALIN VE NEREYE KOYACAĞINIZI BİLMEDİKLERİNİZİ AYIRIN

Evde küçük değişikliklerin büyük etkileri vardır. Tüm odalarda yüzeyleri bir nemli bezle silin. Bunlar büyük bir fark yaratan küçük hareketlerdir. Bir gün 15 dakika tüm tozu defetmek için yeterli olacaktır. Eviniz çok dağıldıysa nereye koyacağınızı bilemediğiniz eşyaları ayrı bir kutuya koyun ve bir başka günün işi olarak kenara ayırın.

 

EN İYİ ZAMANI BULUN

Kimileri kendilerini sabahları enerjik hisseder, kimileri ise akşamları… Kendi ideal zamanınızı seçip 15 dakikanızı temizliğe ayırırsanız, ortaya çıkacak sonuçtan çok memnun kalırsınız. Tabi ayda 2 kez geniş bir temizlik yapmak yine de gerekebilir.

Önemli olan, evde yaşayanlar için mekânı olabildiğince iyi bir hale sokmaktır - elbette mümkün olduğu kadar. Düzenli bir ev enerjinizi değiştirecektir. Temiz bir eve gelmek herkesi daha mutlu eder.

Evinizi toplamak için on beş dakika yeterlidir ve sonuçta hissedeceğiniz iyi duygular sizi tüm gün destekleyecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler