Püf Noktaları

Püf Noktaları

Son dakika püf noktaları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan püf noktaları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan püf noktaları haber sayfamızda...

Püf Noktaları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.756 püf noktaları haberi bulunmuştur.
Güldeki saklı mucize!
Güldeki saklı mucize!Uzmanlar, son yıllarda alternatif tıpa ilginin arttığını belirterek gülün tıp dünyasında önemli bir yerinin olduğunu gösterdiğini belirtti.
6.07.2022Cadde
Kolay ve sağlıklı kilo vermek için öneriler
Kolay ve sağlıklı kilo vermek için önerilerDiyetisyen Elif Bilgin Baş, kolay ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için önerilerini paylaştı. İşte kolay ve sağlıklı kilo vermenin püf noktaları!
İyi mangalın sırrı orada gizli! İşte bilmeniz gereken her şey
İyi mangalın sırrı orada gizli! İşte bilmeniz gereken her şeyHafta sonu ailecek gidilen ve mangal yapılan piknikleri büyük küçük herkes çok sever. Peki, mangal yapmanın püf noktaları neler, sahilde mangal yakılabiliyor mu, dört kişilik bir ailenin mangal maliyeti ne kadar, çevreye zarar vermeden mangal yakmak mümkün mü? İşte cevapları…
26.06.2022Ekonomi
İyi mangalın sırrı orada gizli! İşte bilmeniz gereken her şey
İyi mangalın sırrı orada gizli! İşte bilmeniz gereken her şeyHafta sonu ailecek gidilen ve mangal yapılan piknikleri büyük küçük herkes çok sever. Peki, mangal yapmanın püf noktaları neler, sahilde mangal yakılabiliyor mu, dört kişilik bir ailenin mangal maliyeti ne kadar, çevreye zarar vermeden mangal yakmak mümkün mü? İşte cevapları…
25.06.2022Haberler
Başarılı ve zayıf karneye doğru yaklaşımın püf noktaları
Başarılı ve zayıf karneye doğru yaklaşımın püf noktalarıGünümüzde aileler çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak için akademik başarı ile ilgili maddi manevi yoğun uğraş veriyor. Bu durum çocuklarından derslerle ilgili beklentilerinin de artmasına yol açıyor. Karne ise bu beklentinin en somut bulmuş hallerinden birisi olarak görülüyor. Ancak dikkat!
17.06.2022Aile
Doğru şekilde beslenerek metabolizmayı hızlandırmanın püf noktaları
Doğru şekilde beslenerek metabolizmayı hızlandırmanın püf noktalarıYaza sayılı haftalar kaldığını ve tatile ideal ölçülerde girebilmek için diyete başlamanın tam zamanı olduğunu belirten Diyestiyen Hilal Mutlu Baynıkoğlu, "Öncelikle öğün sayılarını artırmak gerekiyor, 2-3 saatte bir ara öğünlerle gün içerisinde 3 ana 3 ara öğün tüketmeye çalışın. Ne kadar öğün o kadar hızlı metabolizma demek” diyerek metabolizmayı hızlandırmanın formülünü paylaştı.
Yıldızların en tuhaf güzellik sırları
Yıldızların en tuhaf güzellik sırlarıÜnlülerin ekranda oldukları kadar iyi görünmek için bazı özel ipuçları ve püf noktaları olduğunu biliyoruz. Ancak bu özel güzellik sırlarının pahalı kozmetik ürünleri ve estetik uygulamalar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı yıldız isimler, ev yapımı ve oldukça tuhaf güzellik rutinlerine sahip. İşte onlardan birkaçı! - PEMBENAR ÖZEL
4.05.2022Güzellik
Bayramda ağız ve diş sağlığını korumanın püf noktaları
Bayramda ağız ve diş sağlığını korumanın püf noktalarıRamazanda oruç nedeniyle ağız bakımı aksarken bayramın da gelmesiyle şeker ve tatlı tüketimi artacak. Bayram boyunca şekerli gıda tüketimine dikkat edilmesine gerektiğini Diş Hekimi Arzu Yalnız, “Ramazan boyunca aksayan ağız bakımı tekrardan düzene oturtulmalı. Ayrıca bayramda tatlı gıdalar sonrası bol su içilmeli ve dişler fırçalanmalı. Özellikle ramazan ayı boyunca su tüketiminin azalması nedeniyle gün içerisinde su tüketimi çok önemli" dedi.
26.04.2022Genel Sağlık
Çocuğun ihtiyacına uygun işitme cihazları Duymer’de
Çocuğun ihtiyacına uygun işitme cihazları Duymer’deDuymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Üyesi Av. Salih Baz, Türkiye genelinde 100’ün üzerinde şubeyle hizmet verdiklerini vurguladı, “5 yıl garantili cihazlarımız, çocuklarımızın her ihtiyacına yanıt veriyor” dedi
25.04.2022Ege
Özgüvenli çocuk yetiştirmenin püf noktaları
Özgüvenli çocuk yetiştirmenin püf noktalarıUzman Psikolog Arzu Yıldırım, çocuklar büyürlerken, her şeye güçlerinin yeteceği, her istediklerine ulaşabileceklerine dair şişirici söylemlerden uzak durulması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde “Kahve Kokulu Defter” adlı ilk romanı da piyasaya çıkan Uzman Psikolog Arzu Yıldırım, çocukların anne-babalarını rol model olarak aldıklarını, başarabileceğimize olan inancımızın bizdeki yansımalarının çocuklar tarafından taklit edildiğini vurgulayarak, özsaygı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmenin püf noktalarını aktardı.
22.04.2022Çocuk
Türk aslanı yavrulama döneminde
Türk aslanı yavrulama dönemindeUzman Kangal Yetiştiricisi ve Eğitmeni Hüseyin Yıldız, Kangal köpeklerinin doğum dönemleri olduğunu ve anne bakımının bu dönemde çok önemli olduğunu söyledi.
11.04.2022Haberler
Bacaklarınız yaza hazır mı?
Bacaklarınız yaza hazır mı?Yaz yaklaşırken özellikle de bacaklardaki varisler hem estetik hem de sağlık üzerine kişileri sıklıkla rahatsız eden durumlar arasında. Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur, varis problemi olanlara varis tedavi yöntemlerini ve bacakları yazı hazırlamak için püf noktaları sizler için anlattı.
Karabük'te buzlanan yollar sürücülere zor anlar yaşattı
Karabük'te buzlanan yollar sürücülere zor anlar yaşattıKarabük’te kent genelinde sabaha karşı etkili olan kar yağışı sonrası buz tutan yollar sürücülere yine zor anlar yaşattı.
19.03.2022Haberler
İyi yapılmış bir burun estetiğini anlamanın püf noktaları
İyi yapılmış bir burun estetiğini anlamanın püf noktalarıRinoplastiye karar verirken elbette amaç, çok güzel bir sonuçla taburcu olmak. Fasiyal Plastik Cerrah ve KBB Uzmanı Naser Dadaşzade, "İyi bir sonuç için alanında deneyimli bir cerrahın önemli. Aksi takdirde beklentilerinizi karşılamayan bir sonuçla karşılaşmanız mümkün olabilir" diyerek dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
11.03.2022Genel Sağlık
Erken menopoz anneliğe engel değil! Gebelik şansını yükselten tedavi yöntemi
Erken menopoz anneliğe engel değil! Gebelik şansını yükselten tedavi yöntemi40 yaşın altında olup menopozla erken tanışmış veya anne olamayan kadınların yumurtalarına PRP enjekte edilerek gebelik şansı yükseltiliyor. Bu tedavi yöntemi sayesinde umut verici sonuçlar elde edildiğini söyleyen Prof. Dr. Gökalp Öner, “Kadının kanından alınıp özel bir kitten geçirilerek elde edilen plazmanın anestezi altında yumurtalara iğne ile enjekte edilip menopozda uykuya geçen yumurtaların uyandırılması işlemiyle başarılı sonuçlar alınabiliyor" dedi.
Albümün habercisi
Albümün habercisiCan Temiz, 25 Mart’ta yayınlanacak ilk solo albümü ‘Ahlaken Alçak’ın habercisi olan teklisi ‘Ölülerle Konuşmanın Püf Noktaları’nı, Garaj Müzik etiketiyle yayınladı.
5.02.2022Cadde
Besinlere değer katan sağlıklı pişirme yöntemleri
Besinlere değer katan sağlıklı pişirme yöntemleriYemek pişirirken çoğu zaman malzemelere, nasıl yenildiğine ve ne kadar yenildiğine odaklanılıyor. Peki gerçekten önünüze gelen yemek doğru pişirilmedikten sonra bunların bir anlamı var mı? Doğru pişirmedikçe insanlar kötü yemekler ortaya çıkartacak ve siz o kötü yemeklere ne kadar iyi malzeme kullanırsanız kullanın, ne kadar doğru zamanda ve doğru miktarda yerseniz yiyin hiçbir zaman hayal ettiğiniz etkiyi alamayacaksınız. Diyetisyen Salih Gürel besinlere değer katan sağlıklı pişirme yöntemlerini paylaştı.
Balkondan sofraya!
Balkondan sofraya!Yaşar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Uzel, evlerde geçirilen zamanın artmasıyla vatandaşın balkon tarımına yöneldiğini söyledi “Bir ailenin bir aylık meyve ve sebze ihtiyacı karşılanabilir” dedi
24.01.2022Ege
Valiz hazırlamanın püf noktaları
Valiz hazırlamanın püf noktalarıTatile giderken en zorlandığım şeylerden biri de valiz hazırlamak değil mi? Çünkü çoğu zaman kıyafetler valize sığmaz ya da gittiğin yerde valizi açtığında aradığını bulamazsın.
20.01.2022Eğlence
Kış aylarında kuruyan ve yıpranan saçları canlandırmanın püf noktaları
Kış aylarında kuruyan ve yıpranan saçları canlandırmanın püf noktalarıKış aylarında soğuyan havanın etkisiyle saç ve saç derisiyle ilgili bazı şikayetler artıyor. Kuruluk, matlaşma, kepek ve dökülme bu şikayetler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki saç ve saç derisi mevsim değişikliklerinden nasıl etkileniyor, kış aylarında saç kuruluğunu nasıl önleyebiliriz, yıpranan ve kuruyan saçları nasıl canlandırabiliriz, saç tipimize göre hangi ürünleri kullanmalıyız? Saç bakımına dair merak ettiğiniz her şeyi Dr. Cansen Yeni Kut ile konuştuk.
19.01.2022Saç Bakımı
Yonca Tohumu Nerede Satılır? Nasıl Ekilir Ve Ne Zaman Çimlenir?
Yonca Tohumu Nerede Satılır? Nasıl Ekilir Ve Ne Zaman Çimlenir?Yonca tohumu, genellikle kurutulup hayvanlara kış yiyecek ihtiyacını karşılaması için dikilen bitkilerdendir. Büyük tarlalara çiftçiler tarafından ekilerek yeterli büyüme seviyesine geldiğinde biçerdöver yardımı ile hasat edilmektedir. Temin edilmesi ise büyük veya çeşitli ziraat ürünü satan tohum satan birçok yerde bulunmaktadır. Sonbahar ve ilkbaharda ekilir bir hafta gibi sürede çimlenmeye başlar. İşte, yonca tohumu satılan yerler, ekimi ve çimlenme süresi hakkında detayları derledik.
16.01.2022Püf Noktası
Tarihi çarşıda ilk adım!
Tarihi çarşıda ilk adım!Bölgede inceleme yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “İlçemizi modern ve estetik bir turizm merkezi haline getirmek için durmadan çalışıyoruz” dedi
10.01.2022Ege
Sağlıklı kas geliştirmenin püf noktaları
Sağlıklı kas geliştirmenin püf noktalarıKas geliştirmek veya sıkılaşmak isteyenler nelere dikkat etmeli, ne sıklıkla ve nasıl antrenman yapmalı? Maksimum verimli antrenmanın püf noktaları nelerdir? Ağırlık antrenmanları haftada kaç gün ve kaç saat yapılmalı? Protein tozu gibi takviyeler kas geliştirmek isteyenler için gerekli midir? Yoğun spor yapan ve az yağ tüketen kadınlarda yaşanan regl kesintisinin önüne nasıl geçebiliriz? Usta Antrenör ve Beslenme Uzmanı Burak Kalkavan, sağlıklı kas geliştirmeye dair merak edilenleri anlattı.
30.12.2021Egzersizler
Yeni yıla sağlam bir psikolojiyle girmenin püf noktaları
Yeni yıla sağlam bir psikolojiyle girmenin püf noktalarıSinirbilimci Uzman Klinik Psikolog Tuğçe Duman, yeni yıla sayılı günlere kala psikolojimizi daha güçlü tutmak için önemli tavsiyelerde bulundu.
29.12.2021Ruh Sağlığı
Eti sağlıklı pişirmek için püf noktalar
Eti sağlıklı pişirmek için püf noktalarYapılan araştırmalar göstermiştir ki az pişmiş ve orta pişmiş etlerin, çok pişmiş ete oranla vitamin değeri daha yüksek olur. AyrıcaMangalda veya ızgarada pişen etin mis gibi kokusunun bizi yemeğe davet etmesi bir yana, eti pişiriş miktarımız ya sağlıklı ve leziz bir öğün yiyeceğimizi ya da bilmeden ve istemeden de olsa kansere davetiye çıkaracağımızı belirliyor. Uzm. Bio. Çiğdem Üregen, eti sağlıklı pişirmek yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Benzer Haber Etiketleri

Püf Noktaları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.