Geri Dön

1 aylık yağış 1 saatte düşebilir

Türkiye’de yürütülen iklim modelleri çalışmasının ilk verilerini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, sera gazlarındaki artış devam ederse sıcaklıklarda bir miktar artışla birlikte yağış şiddetinde artış olacağı; belki 1 aylık yağışın 1 saatte düşebileceği uyarısında bulundu.

Güneş, “Yağışlarda azalmadan daha çok, yağış şiddetlerinin farklılığı var. Mesela İtalya Sardunya’da dün ’6 aylık yağış 1.5 saatte düştü’ şeklinde bir haber vardı. Genellikle yağış şiddetinde bir artış var, belki 1 haftalık, hatta bazen 1 aylık yağış 1 saatte veya 1-2 günde düşebilecek. Bunun su baskınları açısından, şehirlerin altyapısında ciddi tesiri olacaktır. Doğal afetlerin artması, can ve mal kaybı açısından önem arz ediyor. Bu değişikliklere yönelik olarak altyapıların yeniden gözden geçirilmesi ve uyumlaştırılması lazım” diye konuştu.

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet