Geri Dön

1 Eylül Hadi sorusu cevabı! ! Ülkemizde “mazot” olarak da bilinen akaryakıt türü hangisidir?

Sevilen online bilgi yarışması Hadi'de günün sorusu yayınlandı. Bu akşam saat 20:30'da oynanacak heyecanlı ve keyifli yarışmada sorulacak sorunun cevabını sizler için derledik. Peki ülkemizde “mazot” olarak da bilinen akaryakıt türü hangisidir?

1 Eylül Hadi sorusu cevabı! ! Ülkemizde “mazot” olarak da bilinen akaryakıt türü hangisidir?

Her gün büyük bir keyifle oynanan online bilgi yarışmasının bu akşam 20:30'da oynanacak yarışmasının ipucu sorusu ülkemizde mazot olarak bilinen bir akaryakıt türü ile ilgili oldu. İşte 1 Eylül  ipucu sorusunun yanıtı...

SORU

Ülkemizde “mazot” olarak da bilinen akaryakıt türü hangisidir?

CEVAP

Motorin

MOTORİN NEDİR?

Mazot veya motorin dizel motorlarda kullanılan, ham petrolün damıtma ürünlerinden biridir. Ham petrolün damıtılması sırasında 200-300 °C kaynama aralığında alınan üçüncü ana ürün motorindir. Motorin dizel motoru yakıtıdır.

Samsun'da evinde yakılarak öldürülen Cindi'nin katil zanlısı Bursa'da yakalandıSamsun'un Kavak ilçesinde 2017 yılında evinde çıkan yangında yaşamını yitiren Şaver Cindi'nin (79), cinayet zanlısı Fikret C. (52), oğullarını ziyarete geldiği Bursa'da yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli, cinayet suçlamasını kabul etmedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber