Geri Dön

1 Mayıs tatil mi, kaç gün tatil olacak? 1 Mayıs'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'na kısa bir süre kaldı. Corona virüs nedeniyle çeşitli alanlarda tedbirler alınıyor. O tedbirlerden biri ise sokağa çıkma kısıtlaması oldu. 1 Mayıs yaklaşırken corona virüs tedbirlerinde değişiklik olup olmayacağı tatilin kaç gün olacağı merak edilmeye başlandı. Peki 1 Mayıs tatil mi? Kaç gün tatil olacak?

1 Mayıs tatil mi, kaç gün tatil olacak? 1 Mayıs'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

1 Mayıs tatil mi? sorusu gündemde araştırılıyor. 1 Mayıs her sene İşçi ve Emekçi Bayramı olarak kutlanıyor. Bu sene 1 Mayıs'a az bir zaman kala tatil yapılıp yapılmayacağı merak edilen konular arasında yer aldı. Peki 1 Mayıs tatil mi? Kaç gün tatil olacak?

1 MAYIS TATİL Mİ?

1 Mayıs Türkiye'de resmi tatil ilan edilen günler arasında yer alıyor.

1-2-3- MAYIS'TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından detaylar;

31 ilimizde 1 Mayıs gece 00.00'dan başlayıp 3 Mayıs gece 24'e kadar devam edecek sokağa çıkma sınırlandırmasına hassasiyetle riayet etmelerini istiyoruz. Marketler cuma günü saat 09.00 14.00 arasında açık olacak.

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen 5892 sayılı yasanın, 27 Nisan 2009'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

Aile Bakanlığından şiddetle mücadeleye dikkat çeken kamu spotuAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, televizyon dizilerindeki karakterlerin kadına yönelik şiddete dikkati çektiği kamu spotu hazırlayarak, "Şiddet de virüs gibi bulaşır. Gelin sevgi ve merhamet aşımız olsun. Hep birlikte mücadele ederek şiddet zincirini kıralım." mesajını paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet