Geri Dön
Gündem1 yıl sonra yeniden koronavirüse yakalandı

1 yıl sonra yeniden koronavirüse yakalandı

Türkiye’de salgının ilk günlerinde koronavirüsü ağır geçiren Akademik Solunum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göğüs Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, 1 yıl sonra yeniden virüse yakalandı.

1 yıl sonra yeniden koronavirüse yakalandı

 

Koronavirüs salgınının Türkiye’de ilk baş gösterdiği günlerde vakalara müdahale eden bazı doktorlar da hastalığa yakalandı. Onlardan biri de Acıbadem International Hastanesi Göğüs Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu’ydu. 17 Mart’ta rahatsızlanan Tutluoğlu, 20 gün yoğun bakımda kalmıştı. Onu iyileştirmek için 5 kez plazmaferez, iki kez de kök hücre nakli yapılmıştı. Çalıştığı hastanede 1 ay yatan Tutluoğlu’nun tedavisi iki ay da evinde devam etmişti. Tutluoğlu, 3 aylık tedavi sürecinin ardından 28 Mayıs’ta yeniden görevinin başına döndü. Bu sürede tekrar koronavirüs hastalarının tedavisinde görev alan Tutluoğlu, yeniden koronavirüse yakalandığını söyledi. Tutluoğlu, hastalığını “Yine mart, yine salı günü ikinci kez Kovid enfeksiyonu nedeni ile hastaneye yattım. Umarım geçen seferki gibi fırtınalı bir birlikteliğimiz olmaz” sözleriyle duyurdu.

‘Aşı olmadım’

Hastanede tedavisinin devam ettiğini söyleyen Tutluoğlu, “Sürekli hastaların içindeyiz. Haziran ayından bu yana günde ortalama 45-50 tane Kovid hastası bakıyorum. Değişik yöntemlerle bakılan antikor seviyelerim yüksekti ve aşı olmadım. Ancak antikor seviyemin yüksek çıkmasına rağmen yine kaptık. Enfeksiyon beni bir sene korudu ve ben hâlâ koruyabileceğimi düşündüm. Demek ki şiddetli geçirilen doğal enfeksiyon bile 1 yıl kadar bir süre koruyormuş. Tedavim devam ediyor, halsizlik ve üst solum enfeksiyonum var şu an” dedi.

Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet