Geri Dön

100 yaşında coronayı yendi!

Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde, corona virüs nedeniyle 8 gün önce yoğun bakıma alınan 100 yaşındaki Süleyman Çavdar, yaşam mücadelesini kazanarak yoğun bakımdan çıktı. Çavdar, alkışlar eşliğinde servisteki odasına alındı.

100 yaşında coronayı yendi!

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Servisi'nden 8 gündür corona virüs nedeniyle tedavi gören Süleyman Çavdar'dan iyi haber geldi. Hastalığı yenen Çavdar, doktor ve hemşirelerin alkışları arasında yoğun bakımdan çıkartılıp, servisteki odasına alındı.

'MORAL VE MOTİVASYONUMUZU ARTIRIYOR'

Dahiliye Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Akbudak, bir hafta içinde, corona virüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören toplam 4 hastayı servise çıkarttıklarını belirtip, "Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne bir süre önce kaldırılan ve 8 gündür solunum cihazına bağlı yoğun bakımda yaşayan Türkiye'nin en yaşlı corona virüs hastalarından olan Süleyman Çavdar, yaşam mücadelesini kazandı. Solunum cihazına desteğine ihtiyacı olan hastanın klinik ve laboratuvar değerleri 8 gün sonra normale döndü ve servise devredildi. Servisten de kısa sürede taburcu olabileceği belirtildi. Yeni tip corona virüse karşı kazanılan başarılar, bu zor zamanlarda hem kendimin hem de ekibimin moral ve motivasyonumuzu artırmaktadır" dedi.

 

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Gelecek bayramlar şehirleri doldursunSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı'nın yalnızca evlere geldiğini belirterek "Gelecek bayramlar şehirleri doldursun. Daha mutlu bayramlarda buluşmak üzere." ifadelerini kullandı.Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 salgınının gölgesinde Ramazan Bayramı'nın sona ermesine ilişkin videolu paylaşımda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber