Geri Dön

102 bin polise referandum ikramiyesi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 12 Eylül’deki referandumda yurt genelinde görev yapan polisleri ödüllendirdi

102 bin polise referandum ikramiyesi

Emniyet, 102 bin polise ikişer maaş ikramiye verdi. Milliyet’in aldığı bilgiye göre, geçen hafta toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu son yıllarda emniyet teşkilatının en büyük ikramiye ödeme kararına imza attı. Komisyon, illerden gelen taltif dosyalarını değerlendirirken, öncelikle 12 Eylül’deki referandumda görev yaptığı tespit edilen polisleri ödüllendirdi. Emniyet yönetiminin isteği üzerine yapılan değerlendirme sonucunda 81 il emniyet müdürlüğü ile EGM merkez teşkilatından gelen görev listeleri sonucunda 12 Eylül referandumunda alınan güvenlik önlemlerinde bizzat görev yapan 102 bin polise ikişer maaş ikramiye verildi.
Teşkilat bünyesindeki en büyük toplu ödüllendirme kapsamında müdür, amir ve memurların maaşlarında da ortalama 80-300 TL’lik ek artış olacak. Ödül paraları, personelin ocak ayı maaşına yansıtılacak. İki maaşlık ikramiye, ödüllendirilen personelin sicil dosyasına da girecek. Milliyet’e bilgi veren EGM’den üst düzey bir yetkili, ilk kez bu kadar büyük toplu bir ödüllendirme yapıldığını belirtti. Aynı yetkili, “Hem personelin başarılı görev yapmasını sağlamak için motive etme kapsamında ödüllendirme hem de küçük bir yılbaşı hediyesi vermek istedik” dedi.
Taltif alan personel arasında asayiş, trafik, terörle mücadele, güvenlik, istihbarat ve genel hizmet personelinin yanı sıra bomba uzmanları, pilot polisler ve koruma personeli de bulunuyor.

Polise sınav parası veriliyor
EGM’nin ÖSYM Başkanlığı ile yaptığı protokol gereğince ÖSYM’nin gerçekleştirdiği merkezi sistem sınavlarında görev yapan polislere, kişi başına 80 TL’lik tazminat ödenmeye başlandı. Daha önce sadece ÖSYM’nin illere gönderdiği kurye kamyonlarında güvenlik önlemi amacıyla görev yapan polislere ödenen ikramiyenin yanı sıra şimdi de sınav sırasında, binalarda güvenlik önlemi alan polislere para ödeniyor. Polisler, son dönemde iki kez gerçekleştirilen KPSS’de nakit olarak paralarını aldı.

Güneşli hava, koronavirüsü unutturduANTALYA'da hava sıcaklığının 27 dereceye kadar ulaşmasıyla sahiller doldu. Sıcak havayı fırsat bilip sahile gelenler ise koronavirüs tedbilerini hiçe saydı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet