Geri Dön

11 bakanlıkta görev değişimi

17 Aralık operasyonu sonrası başlatılan görevden alma dalgası son olarak bakanlıklara da sıçradı. 11 bakanlıkta üst düzey birçok bürokrat kızak görevlere kaydırıldı...

17 Aralık operasyonu sonrası kamu kurumlarında yaşanan atama rüzganı hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda 11 bakanlıkta yaşanan görev değişikliklerinde önemli noktalardaki bürokratlar görevlerinden alınarak kızak görevlere kaydırıldı. Atamalardan Adalet, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kalkınma ile Maliye bakanlıkları etkilendi. Atamalarda dikkat çeken önemli ayrıntı ise bazı bakanlıkların bilgi işlem daire başkanlarının eşzamanlı olarak görevlerinden alınmaları oldu. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren atamalar şöyle:
Adli Tıp’ta büyük değişiklik
Adalet Bakanlığı’nda, Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliği’ne İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Öncel, Dördüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Başkanlığı’na, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alaattin Duran, Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliği’ne Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastane Genel Koordinatörü ve Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Adem Akçakaya getirildi. İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyesi Doç. Dr. Fatih Aydoğan ise görevinden alındı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda açık bulunan Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’ne Başmüfettiş Muhsin Dere atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bilgi İşlem Daire Başkanı Dursun Gökmen, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Açık bulunan Bakanlık Müşavirliği’ne Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar getirildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda, açık bulunan Bakanlık Müşavirliği’ne, Müsteşar Yardımcısı Mehmet İslamoğlu atanırken, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ayyıldız başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.
Ekonomi Bakanlığı’nda açık bulunan Bakanlık Müşavirliği’ne İbrahim Zait Ceyhan atandı. Gençlik ve Spor Bakanlığında Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Turan Yıldız ile Bakanlık Müşaviri Ercan Yavuz başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alınırken, açık bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na, Bakanlık Müşaviri Huzeyfe Yılmaz getirildi.
‘Tarım’da açık kadroya atama
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda açık bulunan Bakanlık Müşavirliği’ne, Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli atandı.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda açık bulunan Bakanlık Müşavirliği’ne Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Kaplan, açık bulunan Gümrük ve Ticaret başmüfettişliklerine Tevfik Usta, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Faruk Töremiş ile Gümrük ve Ticaret Müfettişi Şenay Algün getirildi.
Kalkınma Bakanlığı’nda açık bulunan Bakanlık Müşavirliği’ne 1. Hukuk Müşaviri Ahmet Keleş atandı. Maliye Bakanlığı’nda ise vergi müfettişliklerine sınavı kazanan çok sayıda isim atandı.

90 polisin görev yeri değiştirildi

Muğla, Edirne ve Eskişehir’de yaklaşık 90 polisin görev yerleri değiştirildi. Muğla’da Fethiye, Seydikemer, Köyceğiz, Yatağan ve Bodrum ilçe emniyet müdürleri ile şube müdürlerinin de aralarında bulunduğu toplam 26 personelin görev yerleri değiştirildi. Edirne Emniyet Müdürlüğünde de aralarında şube müdürlerinin de bulunduğu 39 personelin görev yerleri değişti. Eskişehir’de ise son iki günde toplam 24 polis görevden alındı. (DHA - AA)

Sürücülerin dikkatsizliği kazaya neden olduEylül ayında meydana gelen trafik kazalarından bazıları Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi kameralarına yansıdı. Ülke genelinde meydana gelen trafik kazalarının sürücülerin dikkatsizliği ve kuralların ihlali sonucunda meydana geldiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber