Geri Dön

12 bin sağlıkçı alımı ne zaman, başvuru şartları belli oldu mu? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu

12 bin sağlıkçı alımı hangi branşlarda/pozisyonlarda olacak? Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kılavuzu yayımlandı mı? Koronavirüs süreciyle birlikte ağlık çalışanlarına olan ihtiyaç daha da arttı. Bakan Koca da, sosyal medya hesabından 14 farklı branşta 12 bin personel alımı yapılacağını bildirdi. Peki, hangi pozisyonlarda alım yapılacak? Başvuru şartları belli mi?

12 bin sağlıkçı alımı ne zaman, başvuru şartları belli oldu mu? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, binlerce atama bekleyen sağlıkçıya beklenen müjdeyi duyurdu. Twitter hesabından açıklamada bulunan Koca, ÖSYM'nin yayımlayacağı başvuru kılavuzunda belirtilen şekilde 12 bin personel alınacağına yer verdi. KPSS ön lisans, ortaöğretim ve lisans sınavlarının ardından beklenen bir haber olan Sağlık Bakanlığı personel alımı başladı mı?

12 BİN SAĞLIKÇI ALIMI NE ZAMAN, BAŞLADI MI?

Koca, uzun süredir atama bekleyen sağlıkçılara sevindirici haberi sonunda verdi. Açıklamasında, ''Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.'' ifadelerine yer verirken başvurular için ÖSYM'nin yayımlayacağı kılavuz bekleniyor. 

HANGİ POZİSYONLARA PERSONEL ALIMI OLACAK?

7 bini hemşire, bin 700’ü ebe ve 2 bin 864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KILAVUZU YAYIMLANDI MI?

12 bin pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listelerin ÖSYM Başkanlığına teslim edildiğini belirten Koca, ''Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.'' dedi.

 

Düzce'de pikap şarampole devrildiDüzce'de pikabın şarampole devrilmesi sonucu 2'si çocuk, 6 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet