Geri Dön
Gündem14 ilde ‘Arsa Avcısı’ operasyonu: 106 gözaltı

14 ilde ‘Arsa Avcısı’ operasyonu: 106 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kamu arazilerinin satışını yapma vaadiyle nitelikli dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütü üyelerini iki yıl boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Aralarında avukat ve kamu görevlilerinin de bulunduğu şüphelileri yakalamak için düğmeye basan polis, Ankara merkezli 14 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

14 ilde ‘Arsa Avcısı’ operasyonu: 106 gözaltı

 

PAŞA ALYURT Ankara - Soruşturmayı, kamuya ait arazilerin Hazine adına satışını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileriyle koordineli yürüten polis ekiplerince, “Arsa Avcısı Operasyonu”nda 106 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Suç örgütünün, 160 kişiyi 300 milyon lira dolandırarak mağdur ettiği belirlendi.

Örgütünün beyin takımının tapu memuru Atakan A., avukat Hasan Y., sözde şirket sahipleri olan Turhan B. ve Gökhan Y. olduğu ifade edildi. Şüphelilerin, mağdurlardan dolandırdıkları dört milyon liranın çuval içinde bir aracın bagajında taşındığı tespit edildi.

Bursa'da trafik kazasıBursa'nın İnegöl İlçesi'nde ticari taksiyle çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri ticari araç sürücüsü Senayi Çakır'ı gözaltına aldı. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet