Geri Dön

14 Şubat Cuma namazı ne zaman saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara İzmir il il Cuma vakitleri

Cuma namazı vakitleri vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Cuma gününde farz olan Cuma namazını kaçırmak istemeyen vatandaşlar bulundukları illerdeki namaz vakitlerini araştırmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 14 Şubat Cuma namazı vakitlerini duyurdu. Peki Cuma namazı yarın saat kaçta kılınacak?

14 Şubat Cuma namazı ne zaman saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara İzmir il il Cuma vakitleri

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Yarın Müslümanlar için önemli bir gün. Cuma günü yapılan ibadetlerin önemi çok daha fazladır. Cuma namazı da bu ibadetlerden biridir. Yarın cuma namazını kılmak için camilere gidecek olan vatandaşlar yaşadıkları illerdeki cuma namazı saatlerini araştırıyor. İşte başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 14 Şubat cuma namazı vakitleri...

14 ŞUBAT CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

Cuma namazı İstanbul'da saat 13:23'de

Ankara'da 13:08'de

İzmir'de 13:31'de

Bursa'da 13:23'de kılınacak. İşte il il cuma namazı vakitleri...

CUMA NAMAZI KAÇ REKAT?

Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır.

Cuma Mesajları (resimli ve yazılı) – 2020 en yeni Hayırlı Cumalar mesajları (güzel anlamlı, uzun dualı, ayetli hadisli, kısa ve öz cuma sözleri)

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?

Cuma günü camide öğle namazı vaktinde cemaatle kılınır.

Önce ilk sünnet tıpkı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sünnetin ardından imam-hatip minbere çıkarak oturur. Müezzin, iç ezanı okur. Ezandan sonra imam-hatip kalkarak iki kısımdan oluşan hutbeyi okur. Hutbede cemaati dinî konularda bilgilendirici ve yönlendirici konuşma yapar. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip minberden inerek cemaatin önüne geçer ve cemaate iki rekât Cuma namazı kıldırır.

İmam-hatip, Cuma namazının farzına ve cemaate imam olmaya, cemaat de Cuma namazına niyet eder. Tıpkı cemaatle kılınan sabah namazı gibi iki rekât Cumanın farzı kılınır.

Cuma namazında imam-hatip, Fatiha ve zamm-ı sûreyi sesli olarak okur.

Cuma namazının farzı kılındıktan sonra, cumanın son sünneti kılınır. Bu sünnet, öğlenin ilk sünneti gibi kılınır. Böylece Cuma namazı tamamlanmış olur.

Kıyma ve kırmızı et alırken bunlara mutlaka dikkat edin Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, yüzde yüz dana eti adı altında satılan kıyma ve sucuk gibi ürünlere merdiven altı üreticiler tarafından sakatat ve kanatlı hayvan eti karıştırıldığını, kırmızı ette ise tartıda ağır basması için şırıngayla su enjekte edildiğini belirterek, yapılan hilelere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber