Geri Dön
Gündem15 kişi evlerini bastı! Trans kavgasında karar belli oldu

15 kişi evlerini bastı! Trans kavgasında karar belli oldu

İstanbul Avcılar’da 2016 yılında, trans birey M.P. yaşadığı apartman dairesine gittiğinde aralarında bina sakinlerinin de bulunduğu sopalı 15 kişilik bir grupla karşılaştı. Mahalle sakinleri “Sizi burada yaşatmayacağız” tehditlerinde bulunarak trans bireyi evinden çıkarmaya çalıştı.

15 kişi evlerini bastı! Trans kavgasında karar belli oldu

M.P. telefonla dört arkadaşını aradı. Olay yerine gelen diğer trans bireyler ile mahalle sakinleri arasında kavga yaşandı. Şikâyet üzerine trans bireylere
saldırdığı iddia edilen bina sakinleri Mehmet Çetin Durmaz (51) ve yeğeni Muhsin Durmaz (23) ile yakını Muhsin Durmaz (38) hakkında soruşturma başlatıldı.

Şüpheliler hakkında ‘yaralama, konut dokunulmazlığını ihlal, hakaret ve tehdit’ suçlarından iddianame düzenlendi.

TOPLAM 32 YIL CEZA

Hürriyet'in haberine göre; Küçükçekmece 13. Asliye Ceza Mahkemesi, sanıklara ‘gece konut dokunulmazlığı’ ve ‘tehdit’ suçlarından toplamda 10’ar yıl 8’er ay hapis cezası verdi. Ayrıca hakaret suçundan toplamda 40 bin lira para cezası da verildi.

Mahkeme trans birey M.P. hakkında ise sanık Mehmet Durmaz’ı tehdit suçundan 10 ay hapis cezası verdi. Mahkemenin gerekçeli kararı açıklanmasının
ardından trans birey M.P.’nin avukatı 10 aylık hapis cezasına itiraz ederek dosyayı istinaf mahkemesine taşıdı.

Bakan Pakdemirli'den flaş açıklamaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. 98 yangının kontrol altına alındığını belirten Bakan Pakdemirli, "Yarın saat 12.00'den itibaren nem yüzde 10'a düşüyor. Çok daha dikkatli olmamız lazım." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet