Geri Dön

15 Tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman dağıtılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 15 tatil tarihini belirledi. Ocak ayında olmamızla birlikte '15 tatil ne zaman başlayacak' sorusu yoğun ilgi görmeye başladı. 2019-2020 Eğitim yılının ilk dönem karnelerini almak için sabırsızlanan öğrenciler, okullar ne zaman kapanacak arayışında bulunuyor. İşte milyonlarca öğrenci ve velileri yakından ilgilendiren bilgiler...

15 Tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman dağıtılacak?

Yeni yıl heyecanı tüm yurtta yaşanırken, öğrenciler sömestr tatili için sabırsızlanmaya başladı. 2020 Yılının 15 tatili ne zaman olacak? Havaların soğumasıyla ve yer yer kar yağışlarının etkili olmasıyla tüm öğrenciler, 15 tatilin keyfini çıkarmak için gün sayıyor. Her yıl düzenli olarak Ocak ayında uygulanan 15 tatil, ayın kaçında başlayacak? Ayın kaçında sona erecek? İşte 15 Tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanıyor? Karneler ne zaman verilecek? sorularının yanıtları...

15 TATİL NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim Yılının ilk dönem karneleri 17 Ocak 2020 tarihinde verilecek. Karnelerin verilmesiyle birlikte 15 tatil başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

3 Nisan Cuma günü ders bitimi ile ikinci ara tatil başlayacak. 13 Nisan Pazartesi günü öğrenciler yeniden ders başı yapacaklar.

Heyelanda ölen kişinin çektiği son görüntüler ortaya çıktıTrabzon'un Of ilçesinde şiddetli yağışta Sugeldi Mahallesi'nde aracıyla seyir halindeyken heyelan nedeniyle toprak altında kalarak hayatını kaybeden Yılmaz Hacımahmutoğlu'nun (53), heyelandan dakikalar önce yağışı cep telefonunun kamerasıyla kayda alıp, sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı. Ayrıca, Gökçeoba Mahallesi'nde çay bahçesinde meydana gelen heyelanı cep telefonuyla kayda alan Muhammet Ali Öztel, o anları anlattı. Öztel, "Annemler bu bölgeye gelmişler, ben de onları buradan almaya geldim. Bölgeden tam geçerken büyük bir sesle buralar patladı. Büyük bir heyelan oldu. Annem korkudan bayılma tehlikesi yaşadı. Olay anını cep telefonu ile görüntülemeye çalıştım. Ardından annemi sırtında taşıyıp buradan uzaklaştık. Saniyelik olay yaşadık. Bir anda tüm çay tarlaları gitti" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber