Geri Dön
Gündem15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde anma

15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde anma

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde çok sayıda kişinin şehit olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde anma töreni düzenlendi. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB üst yönetimi ve kurum çalışanları katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde anma

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında İBB önünde şehit düşen vatandaşları rahmetle anan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türkiye tarihinde hepimizin başını öne eğip, derin derin düşünmesi çok üzülmesi ve bu anlamda en üst seviyede ders çıkartması gereken bir gün” dedi. Bu tehdit ve tehlikenin, sadece bir terör örgüt üzerinden konuşulmasının yanlış olduğunu belirten İmamoğlu “Halen bu tehdit ve tehlike vardır, yarınlarda da var olacaktır.” dedi.

İBB önündeki anmanın ardından Edirnekapı’daki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde anma  töreni yapıldı.

İstanbul Valiliği tarafından organize edilen anma töreninde Vali Ali Yerlikaya, 1’nci Ordu Komutanı Musa Avsever, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile birlikte çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Derya Yanık: Bütün imkanlarımızı seferber ediyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Bizler, sahip olduğumuz değerlerimizi korumak, yaşatmak ve yeni nesillere ulaştırmak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu çabanın en kıymetli sonuçlarından biri de bugün Darülaceze bünyesinde halkımızın hizmetine sunacağımız yurt ve kültürel tesisimizdir. Darülaceze, yaşlılarımıza hürmetin, çocuklarımıza merhametin simgesi haline gelmiş göz bebeği bir kuruluşumuzdur. Ülkemizde sosyal hizmet anlayışının beslendiği en değerli mihmandar kurumlardan biridir." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler