Geri Dön

15 Temmuz şehidi kabri başında anıldı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından düzenlenen hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehit Muhammed Ambar kabir başında dualarla anıldı. Kuran-ı Kerim tilavetinin okunduğu, salavatların getirildiği kabir ziyaretinde 251 demokrasi şehidi için dualar edildi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de burada bir araya gelerek birliğimizin ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik” dedi.

15 Temmuz şehidi kabri başında anıldı

Terör Örgütü FETÖ’nün hain kalkışmasının ardından tam dört yıl geçti. Bağcılar Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında şehit Muhammed Ambar’ın kabrini ziyaret etti.Kabir ziyaretine Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Celal Büyük, Askerlik Şubesi Başkan Vekili Personel Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Akçagün, Ambar’ın yakınları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, ve toplumun her kesiminden çok sayıda kişi katıldı.

BAĞCILARLILAR OLARAK TEK VÜCUT OLDU

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından kalabalık tarafından salavatlar getirildi. Müftü Büyük’ün yaptığı duayla demokrasi şehitleri anıldı. Allah bir daha bize böyle tecrübeler yaşatmasın diyerek sözlerine başlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Öncelikle 15 Temmuz 2016’da hain darbe teşebbüsü neticesinde hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. O gece milletin istiklali ve istikbali için şehit olanlardan biri de hain kalkışma sırasında ‘Ne duruyorsunuz, dışarı çıksanıza’ diyerek hayatını ortaya koyan Muhammed Ambar kardeşimizdi. Bugün Bağcılılar olarak onun kabrinin başında tek vücut olduk. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de burada bir araya gelerek birliğimizin ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik. Şehitlerimiz için dua ediyoruz, ailelerine de taziyelerimizi iletiyoruz. Rabbim İnşallah FETÖ ve hiçbir terör örgütüne fırsat vermesin. Rabbim bayrağımızı indirmesin, ezanımızı dindirmesin” dedi.

ŞEHİT VE GAZİ EVLERİ ZİYARET EDİLDİ

Kabir ziyaretinin ardından protokol, 15 Temmuz gecesi Saraçhane’de şehit olan Ramazan Sarıkaya ile aynı gün gazi olan Erkan Toprak, Enes Güneş, Ahmet Başalan’ın evlerini ziyaret etti. İlçe protokolünü evlerinde konuk eden şehit yakınları ve gaziler, kendilerini hiçbir zaman unutmayan misafirlerine teşekkür etti.

GECE BOYUNCA NÖBET TUTULACAK

15 Temmuz anma etkinlikleri, akşam da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda devam edecek. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlanacak programda İstiklal Marşı hep birlikte okunacak. Belgesel gösterimi, sala ve protokol konuşmalarının yapılacağı gecede ilçe müftüsünün eşliğinde şehitler için toplu dua edilecek. Gece, Bağcılarlı gençlerin sabah ezanına kadar dönüşümlü olarak tutacağı demokrasi nöbetinin ardından sabah ezanı ile sona erecek.

Trafikte tartıştığı kadın sürücüye küfrederek böyle saldırdı!Eyüpsultan Alibeyköy'de bir kişinin trafikte sinirlendiği kadına saldıran şüpheli Emre E. gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber