Geri Dön
Gündem15 yaşındaki kızını oklavayla öldürdü

15 yaşındaki kızını oklavayla öldürdü

Konya'da evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kızının telefonuna gelen "seni kimseye yar etmem" mesajını gören babanın, oklava ve sopayla çocuğunu darbederek öldürdüğü ileri sürüldü.

15 yaşındaki kızını oklavayla öldürdü

Bozkır ilçesi Hamzalar beldesinde 17 gün önce Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan 15 yaşındaki Burçin S. adlı kız çocuğu, üç gün önce kafa travmasına bağlı beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

MERDİVENDEN DÜŞTÜ DEDİLER

Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yüksekten düşme sonucu yaralandığı belirtilen kızın durumuyla ilgili ifadeleri inceledi. Ailenin ilk ifadesinde, Burçin S'nin evlerindeki çanak anteni ayarlamak için çıktığı çatıdan inerken merdivenden ayağının kayması sonucu düştüğünü söylediği öğrenildi. Çocuğun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izinin olması ve sonrası ağabey Veli S'nin (18) ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu anlattığı dikkati çekti.

Ekipler, sürekli çelişkili ifadeler verilmesi üzerine çalışmalarını aile üzerinde yoğunlaştırdı. Toplanan delillerin ardından baba Yahya S. (38), üvey anne Hatice S. (29) ile ağabey Veli S. gözaltında alındı. Hatice S. ile Veli S olayı anlatması üzerine cinayetin ortaya çıktığı öğrenildi.

DÖVMEKTEN YORULUNCA AĞABEY DÖVMÜŞ

Evin borçlarını ödemesi için tarlalarda çalıştırılan Burçin S'nintanıştığı kişiyle arkadaşlık kurduğu ancak ailenin kızı başka biriyle evlendirmek istediği öğrenildi. Olay günü kızın telefonuna erkek arkadaşından gelen "Seni kimseye yar etmem" mesajını gören Hatice S'nin durumu kocasına anlattığı, bunun üzerine tartışma çıktığı bildirildi.

Oklava ve sopayla Yahya S'nin kızını uzun süre dövdüğü, yorulunca ağabey Veli S'nin vurmaya başladığı ileri sürüldü. Başında üç oklava kırıldığı belirtilen Burçin S'nin korunmak için başını korumaya çalıştığı ellerinde aldığı darbeler sonucu kırık olduğu ifade edildi. Ayrıca, olaydan sonra üzerinde benzin kokusu olan kızın yakılmak istendiği ancak ateş bulunamayınca başarılı olunamadığı iddia edildi.

CENAZEYİ ALIP DEFNETMİŞLER

Uzun süren yaşam mücadelesini kaybeden kızın cenazesinin ailesi tarafından alındığı öğrenildi. Henüz kendisi bir yaşındayken annesini o zaman 3,5 yaşında olan ağabeyi Veli S'nin kazara av tüfeğiyle ateş etmesi sonucu öldüğü belirtilen Burçin S'nin cenazesinin, babası, ağabeyi ve akrabaları tarafındandefnedildiği, sonrasında ailenin taziyeleri kabul ettiği aktarıldı.

Ailenin sürekli çelişkili ifade vermesinin nedeni olarak ise jandarmanın takibi ve dosya üzerinde yoğun çalıştığını fark eden Veli S'nin "İlk suçu ben üzerime aldım. Ancak herkes ifadesini değiştirmezse doğruları anlatırım. Ben kimse için cezaevine giremem" dediği ileri sürüldü.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Bozkır Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Yahya, Veli ve Hatice S, adliyeye sevk edildi.

Konya'da merdivenden düşmesi sonucu yaralandığı belirtilen kız çocuğunun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanmış, ilk gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Veli S'nin jandarmadaki ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu söylediği öğrenilmişti.

50 telefondan arayıp şantaj yaptı! Yakalandı!Antalya'da eski erkek arkadaşıyla özel görüntülerinin elinde olduğunu söyleyip S.B.'den (25) 10 bin TL isteyen Mesut A. (23), yakalandı. S.B.'yi, 50'ye yakın ankesörlü telefondan aradığı belirlenen Mesut A., polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet