Geri Dön
Gündem16 yaşındaki genç kızı öldüren katil zanlısına müebbet!

16 yaşındaki genç kızı öldüren katil zanlısına müebbet!

Kayseri’de eğlenmek için gittiği arkadaşının evinde, pompalı tüfekle başından vurularak öldürülen 16 yaşındaki genç kızın katil zanlısına müebbet hapis cezası verildi.

16 yaşındaki genç kızı öldüren katil zanlısına müebbet!

Kayseri Adalet Sarayı 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, tutuklu sanık B.A. (17) duruşma salonunda hazır bulunurken, tutuksuz sanık O.Ç. (16) duruşmada yer almadı. Ayrıca genç kızın babası ve taraf avukatları da duruşmada yer aldı.

Sanıkların yaşının küçük olmasından dolayı duruşma kapalı olarak gerçekleşirken, Cumhuriyet savcısı bir önceki duruşmada verdiği mütalaayı tekrar etti ve tutuklu sanık B.A.’nın 'çocuğu kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına, tutuksuz sanık O.Ç.’nin ise beraat kararı alması yönünde mütalaa verdi. Duruşmada yer alan tutuklu sanık B.A., suçlamaları ve mütalaayı kabul etmeyerek, beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık B.A. hakkında ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verirken, sanık O.Ç. hakkında ise beraat kararı verdi.

OLAY

Kayseri’nin İncesu ilçesine bağlı Bahçesaray Mahallesi TOKİ Konutları'nda gece saatlerinde iddiaya göre, eğlenmek için arkadaşı O.Ç.'nin evine gelen B.A., pompalı tüfekle I.T.'yi başından vurdu. Evde bulunan diğer arkadaşları tarafından durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, I.T.'nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.