Geri Dön

19 Mayıs Cuma günü tatil mi? (18 ve 19 Mayıs resmi tatil mi)

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu senede çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. 19 Mayıs'ın bu sene Cuma gününe gelmesi vatandaşlar tarafından acaba 19 Mayıs tatil olacak mı? sorusunu gündeme getirdi. Peki Cuma günü okullar tatil edildi mi?

19 Mayıs Cuma günü tatil mi? (18 ve 19 Mayıs resmi tatil mi)

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı her sene olduğu gibi bu senede çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Vatandaşlar 19 Mayıs Cuma günü tatil olacak mı sorusuna yanıt arıyordu. Merakla beklenen sorunun yanıtı belli oldu. 19 Mayıs'ın bu sene Cuma gününe denk gelmesiyle birlikte Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi tatil olacak. İşte 2017 yılı içerisinde yer alan diğer resmi tatil günleri...

2017 YILI TATİL GÜNLERİ

Türkiye olarak ilk tatilimizi 1 Mayıs 2017’de yaşadık. Emek ve Dayanışma Günü olarak kutladığımız 1 Mayıs, bu sene Pazartesi gününe denk geldi. Bunun gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı da tatil olarak geçireceğimiz resmi bayramlardan olacak. Çünkü 19 Mayıs 2017 yılında Cuma gününe denk geliyor.

Tatilcilerin büyük bir çoğunluğu uzun bir tatil yapmak için Ramazan Bayramı’nı bekliyor. Ancak maalesef bu sene geçen senelerde olduğu gibi uzun bir tatil olmayacak. Çünkü Ramazan Bayramı Pazar, Pazartesi ve Salı günlerini kapsayacak. Bu yüzden uzun bir tatil yaşanmayacak gibi görünüyor. Ancak 26 Haziran ve 27 Haziran’a denk gelen Pazartesi ve Salı günleri tüm okullar ve iş dünyası için tatil olacak.

Yeni bir resmi tatil olarak darbe girişiminin ardından 15 Temmuz da var artık resmi tatiller listemizde. Ancak bu sene 15 Temmuz Cumartesi gününe denk geleceği için herhangi bir resmi tatil olmayacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı ise Çarşamba gününe denk gelecek bir resmi tatil olacak.

Tatil yapmak isteyenlerin son imkanı olacak olan Kurban Bayramı ise 1 Eylül 2017 Cuma, 2 Eylül 2017 Cumartesi, 3 Eylül 2017 Pazar ve 4 Eylül Pazartesi olacak şekilde herkes için resmi tatil olarak ilan edilecek. Yani tatil yapmak isteyenleri Perşembe günü yarım gün olmak üzere 4,5 gün bekliyor.

29 Ekim cumhuriyet bayramı ise bu sene Pazar gününe denk gelen olan resmi bayramlarımızdan ve resmi tatillerimizden bir tanesi. Yani kamu kuruluşları bu tatilden de etkilenmeyecekler.

Ayder Yaylası yolunda heyelan; çay bahçesinde mahsur kaldılarRİZE'de, Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki yolda, sağanak sonrası heyelan meydana geldi. Ayder Yaylası'na ulaşımın sağlandığı yol kapanınca uzun araç kuyrukları oluştu. Yolun temizlenmesi için iş makineleriyle çalışma başlatılırken, yayladan dönüşe geçen tatilciler, alternatif yola yönlendirildi. Çayırdüzü köyünde çay toplayanlar ise bahçede mahsur kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber