Geri Dön

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı başladı mı, kimler muaf tutulacak? Hangi saatler arasında 20 yaş altı sokağa çıkabilecek?

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara uygulanan sınırlı süre ile sokağa çıkma izni 20 yaş altı bireyler içinde uygulanmaya devam edilecek. Bu kapsamda 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı 20 Kasım Cuma gününden itibaren uygulamaya konulacak. Bu yaş grubu içerisinde yer alan ve çalışma belgesi olanlar kısıtlamadan muaf tutulacak. Çalışmayanlar ise sokağa çıkma yasağına tabi olacak. Peki 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında uygulanacak? Bireyler hangi saatler arasında dışarı çıkabilecek?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı başladı mı, kimler muaf tutulacak? Hangi saatler arasında 20 yaş altı sokağa çıkabilecek?

20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı var mı sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan vaka sayılarının ardından Kabine toplantısında koronavirüs ile ilgili yeni tedbirler alınmaya başlandı. Alınan yeni tedbirler arasında 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının çalışanlar hariç 20 yaş altı için uygulanması kararı verildi

YENİ KORONAVİRÜS YASAKLARI NELER? iŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN AÇIKLANAN KARARLAR

Yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Eğitim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin süreli 10 ile 20 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak, restoranlar sadece paket servise geçecek.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

 20 YAŞ ALTI HANGİ SAATLER ARASINDA SOKAĞA ÇIKABİLECEK?

Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

Tamircinin elindeki tablet bomba gibi patladıBursa'nın İznik ilçesinde teknik serviste tamir edilen tablet bomba gibi patladı. Patlama anı ve alevler içinde kalan tamircinin panik halleri güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Montu yanan tamirci, "Ucuz atlattım" dedi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet