Geri Dön
Gündem20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi illerde devam ediyor? 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri neler?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi illerde devam ediyor? 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri neler?

20 yaş altı sokağa çıkma saatleri sıklıkla araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde hızlı artan vaka sayılarının ardından 58 ilde yasaklar yeniden geri gelmişti. Koronavirüs risk haritasında çok yüksek riskli iller sıralamasında yer alan illerde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasakları geri geldi. Peki 20 yaş altı sokağa çıkma yasakları hangi illerde uygulanıyor. Sokağa çıkma yasağı saatleri neler?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi illerde devam ediyor? 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri neler?

20 yaş altı sokağa çıkma saatleri konusunda araştırmalar devam ediyor. Artan vaka sayılarının ardından birçok ilde yasaklar geri gelmişti. 1 aylık sürecin ardından koronavirüs risk haritasında Mavi ve Sarı renk kodlu şil sayısı oldukça azalırken Çok Yüksek Riskli iller statüsünde yer alan iller sayısı ise oldukça fazla artış gösterdi. Çok yüksek riskli illerin sayısında artış yaşanmasının ardından 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı da birçok ilde geri geldi. Peki 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri neler, hangi illerde uygulanıyor

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERDE UYGULANIYOR?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı Yüksek ve Çok yüksek riskli illerde uygulanmaya devam ediyor. Düşük ve orta riskli illerde ise sınırlama kaldırıldı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ikamet eden 20 yaş altı çocuklar ve gençler 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabiliyor.

KORONAVİRÜS RİSK HARİTASI GÜNCELLENDİ İŞTE RİSKLİ İLLER

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller; Şırnak. (1 İl)

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller; Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak, Van. (10 İl)

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller; Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, Tunceli. (12 İl)

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller; Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak, (58 İl)