Geri Dön

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri neler? 20 yaş altı, toplu taşımaya, metro ve otobüs binebilir mi?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle 20 yaş altı bireyler için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Belirlenen saatler arasında 20 yaş altının sokağa çıkma izni bulunuyor. Toplu taşıma kullanımı ile ilgili ayrıntılar merak konusu. Peki 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri neler, toplu taşımaya, metro ve otobüs binebilir mi?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri neler? 20 yaş altı, toplu taşımaya, metro ve otobüs binebilir mi?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı son dakika gelişmeleri merak konusu. Koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli alanlarda tedbirler alındı. 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ve toplu taşıma kullanımı ile ilgili detaylar bulunuyor. Peki 20 yaş altı, toplu taşımaya, metro ve otobüs binebilir mi? İşte 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri...

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ...

1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabiliyorlar. Belirtilen saatler dışında 20 yaş altının sokağa çıkması yasaktır.

20 YAŞ ALTI TOPLU TAŞIMAYA BİNEBİLİYOR MU?

20 yaş altı toplu taşıma ile ilgili ayrıntı Yeni Kısıtlama ve Tedbirler Genelgesi'nde şu şekilde yer aldı; 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızın 18.11.2020 tarihli ve 19161 sayılı Genelgemizle belirlenen saatler içerisinde (10.00-­13.00, 13.00­-16.00 saatleri arası) şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarının kısıtlanması

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet