Geri Dön

2019 dilekleri iyileşmek

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Pediatrik Kemik İliği Ünitesi’nde tedavi gören Türk, Ukraynalı, Rus, Azeri ve Makedonyalı 25 çocuk için yılbaşı partisi düzenlendi.

2019 dilekleri iyileşmek

5 aydır tedavi gören Ukraynalı 10 aylık Yevanhelina Ilenchuk, partinin en küçük davetlisiydi. Annesi Anzhela Pithotska’nın kucağında partiye katılan Yevanhelina etrafına gülücükler atarken, anne yeni yıl dileğinin, kızının bir an önce iyileşmesi olduğunu söyledi. Ukraynalı Ivana Tarasiuk (10) ise partiye büyükannesi Liubov Tarasiuk ile katıldı. Kendisi gibi ilik nakli olan çocuklarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Ivana, gönlünce eğlendi. İlik nakli olan 10 yaşındaki Azeri ikizler Altay Mammadov ve Marvan Mammadov da partide Türk, Ukraynalı, Rus ve Makedonyalı çocuklarla eğlendi. Bir Türkle evli olan ve 25 yıldır Antalya’da yaşayan Ukrayna Aile Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, 10 yıl önce kurulan derneklerinin bu tip sosyal etkinlikler düzenlediğini ve özellikle yabancı ülkelerden tedavi için gelen çocukların adaptasyonuna yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydetti.

2019 dilekleri iyileşmek

2 otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralıAdana'nın Ceyhan ilçesinde 2 otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber