Geri Dön
Gündem2020 bayram namazı vakitleri! Erzurum ve Bingöl'de bayram namazı saat kaçta kılınacak?

2020 bayram namazı vakitleri! Erzurum ve Bingöl'de bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Corona virüs nedeniyle bu sene bayram namazı camilerde kılınmayacak. Her sene olduğu gibi bu yıl da bayrama yaklaşırken bayram namazı saatleri araştırılmaya başlandı. Peki Erzurum ve Bingöl bayram namazı saat kaçta kılınacak?

2020 bayram namazı vakitleri! Erzurum ve Bingöl'de bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı il il bayram namazı vakitlerini yayımladı. Bayrama saatler kala vatandaşlar yaşadığı ilin bayram namazı saatini araştırmaya başladılar. Peki Erzurum ve Bingöl bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte 2020 bayram namazı vakitleri...

Erzurum bayram namazı vakti: 05:27

Bingöl bayram namazı vakti: 05:32

İL İL NAMAZ VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

DİYANET AÇIKLAMA YAPTI

Hanefî mezhebine göre bayram namazının sahih olması için hutbe dışında Cuma namazında aranan şartların yerine gelmesi gerektiğinden, bayram namazının cemaatle kılınması şarttır. Herhangi bir sebepten dolayı bayram namazını cemaatle kılamayan kimsenin bunu kaza etmesi gerekmediği gibi bu kişinin tek başına bayram namazını kılması da gerekmez. Bayram namazını camide cemaatle kılamayanların, evlerinde iki veya dört rekât olarak duhâ/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle nafile namaz kılmaları müstehabtır.

Evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen çift hastaneye kaldırıldıAntalya'da evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen karı koca, komşularının yardımıyla dışarı çıkarıldı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet