Geri Dön

2020 Kurban Baramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Müslüman alemi ilk olarak ramazan ayını beklerken bir yandan da Kurban Bayramı tarihlerini araştırıyor. Tam tarihi vatandaşlar 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak? diye soruyor.

2020 Kurban Baramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

 

Kurban Bayramı ne zaman? üç aylar nedeniyle bu soru günbegün artıyor. Allah rızası için yapılan bir fedakarlık olan ve yüce rabbimizin verdiği nimetlere şükür, dünyevi ve uhrevi bela ve musibetlere kalkan niteliği taşıyan Kurban Bayramı'nın net tarihi merak ediliyor. İşte o tarihler...

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı BU YIL 30 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı bu yıl cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günlerine denk geldiğinden toplamda 5 günlük bir tatil olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi'ne video mesajCumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM 75. Genel Kurulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber