Geri Dön

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi tarihlere denk geliyor?

Kurban Bayramı ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan Bayramını koronavirüs nedeniyle evlerinde geçiren binlerce vatandaş şimdilerde Kurban Bayramı ne zaman sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Kurban ibadetinin yerine getirileceği bayrama kısa bir süre kala kurbanlık fiyatları ve bayram tarihleri araştırma konusu olmaya başladı. İşte 2020 Kurban Bayramı tarihleri...

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi tarihlere denk geliyor?

Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramında yüz binlerce müslüman kurban bayramında Vacip olan kurban ibadetini yerine getirecek. Kılınacak olan bayram namazının ardından Allah rızası için kesilecek olan kurbanlar akrabalar ve ihtiyaç sahipleri ile buluşturulacak. Peki 2020 Kurban Bayramı hangi tarihlerde idrak edilecek?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl 31 Temmuz Cuma ve 3 Ağustos Pazartesi günleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı arefesi ise 30 Temmuz tarihinde eda edilecek.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak sorusu henüz netlik kazanmadı. Bayram tatilinin Cuma gününe denk geliyor olması nedeniyle tatilin 9 güne çıkarılması beklenmiyor

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramının 1. günü

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramının 2. günü

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramının 3. günü

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramının 4. günü

4 aylık bebeğini otopsinin ardından kucağında taşıdıAntalya’nın Elmalı ilçesinde fenalaşarak, hayatını kaybeden 4 aylık Suriyeli kız bebek, otopsi için Antalya Adli Tıp Morgu’na getirildi. Otopsinin ardından ceset torbasının içine konulan bebeğini kucağında taşıyan baba, komşularının aracına binerek bebeğini defnedilmek üzere Elmalı’ya götürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber