Geri Dön

2020 YDS sınavı ne zaman yapılacak? YDS geç başvuruları ne zaman?

YDS sınavı ve geç başvuru tarihi gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020 YDS sınavı ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter'da geç başvuru alınacağını açıkladı. İşte 2020 YDS sınav ve geç başvuru tarihi ile ilgili detaylar...

2020 YDS sınavı ne zaman yapılacak? YDS geç başvuruları ne zaman?

Yabancı dil seviyesini ölçmek isteyen adaylar YDS geç başvuru tarihini araştırıyorlar. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YDS geç başvuru tarihine ilişkin açıklama yaptı. Gelen açıklama sonrasında 2020 YDS geç başvuru tarihi merak konusu oldu. Peki YDS geç başvuru tarihi ne zaman?

YDS SINAVI NE ZAMAN?

Aygün'ün verdiği bilgiye göre, 27 Eylül'de uygulanacak 2020-YDS, 11 Ekim'de yapılacak 2020-EKPSS ile 26 Aralık'ta düzenlenecek 2020-DİB-MBSTS sınavları için belirlenecek yeni geç başvuru tarihleri, gelecek ay içinde ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak.

YDS GEÇ BAŞVURULARI ALINACAK MI 2020?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, başvuruları alınan ancak ertelenen Yabancı Dil Sınavı (2020-YDS), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS) ve Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS) için ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacağını bildirdi.

Aygün, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylarla, başvurularında sıkıntı yaşayan adaylara kolaylık sağlamak amacıyla yeni bir karar alındığını ifade etti.

"Başvuruları alınan ancak Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen 3 sınavımız için yeniden geç başvuru alınmasına karar verdik." bilgisini veren Aygün, "Ertelenen 2020-YDS, 2020-EKPSS, 2020-DİB-MBSTS sınavlarımız için ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacaktır. Geç başvuru tarihinde daha önce başvuru yapan adaylarımız da sınav merkezi tercihlerini, engel bilgilerini ve öğrenim düzeyi bilgilerini güncelleyebileceklerdir." ifadelerini kullandı.

Söz konusu sınavlara başvurusunu yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da ilgili sınav için belirlenecek geç başvuru tarihlerinde, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden (https://ais.osym.gov.tr) sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

2020-EKPSS'ye başvuran adaylar ise geç başvuru tarihinde engel bilgileri ile öğrenim düzeyi bilgisini de güncelleyebilecekler.

 

Mahir Ünal: "AK Parti bütün liderlerin hayallerini ve vaatlerini gerçekleştirmiştir"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "19 yıl önce kurulan ve kurulduktan 15 ay sonra iktidara gelen AK Parti, geçtiğimiz 18 yıl içinde Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bütün liderlerin hayallerini ve vaatlerini gerçekleştirmiştir." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber