Geri Dön

24 Nisan'da okullar tatil olacak mı? MEB iş takviminde...

Öğrenciler 24 Nisan'da okullar tatil olacak mı? sorusunu merak etmeye başladı. 23 Nisan 2017 Pazar günü hem Miraç Kandili idrak edilecek hem de Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlanacak. Diğer yandan da akşam GS-FB derbi maçı heyecanı yaşanacak. Ama öğrencilerin asıl merak ettiği 24 Nisan'da okullar tatil edilecek mi? sorusu...

24 Nisan'da okullar tatil olacak mı? MEB iş takviminde...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu sene Pazar gününe denk gelmesi yüzünden öğrenciler acaba 24 Nisan'da okullar tatil olur mu sorusuna yanıt aramaya başladı. Binlerce öğrencinin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığından yapılacak olan açıklamada. Öncekş yıllarda MEB 24 Nisan günlerini tatil etmiş olsa'da bu sene Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminden böyle bir ayrıntı yer almıyor. Peki 24 Nisan'da okullar tatil edilecek mi?

24 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Önceki senelerde 24 Nisan günlerinin tatil edilmesi gibi düzenlemeler olmuş olsa dahi bu sene MEB'in 2016-2017 İş Takvimi'ne göre 23 Nisan Tatili için; ''23 Nisan 2017 Pazar günü törenden sonra başlar, 23 Nisan 2017 akşamı sona erer'' ifadesi şekline yer almıştır. Bu açıklamaya göre şu anda tatil haberi yok.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TBMM`nin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna, TBMM tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına ithaf edilen, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye`nin milli bayramıdır. 23 Nisan, TBMM`nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü olduğu için ulusal egemenlik açısından da önemli bir anlam taşır.

Hazır beton tesisindeki heyelan anı kameradaTrabzon'da Of-Çaykara karayolu Dumlusu mevkisindeki hazır beton döküm tesisi çevresinde meydana gelen heyelan anı, şantiye çalışanınca cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Heyelanda, yamaçta bulunan 2 katlı boş evin toprakla birlikte şantiye alanına sürüklendiği görüldü. Görüntüde; toprak kayma anı sırasında, kayıt yapan kişinin, 'Beton santralimiz gitti, eyvah eyvah, arabaları alın oradan' diye bağırarak uyardığı duyuluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber