Geri Dön

25 yıldan beri FETÖ içindeymiş

FETÖ ile Adana’da 1996’da 13 yaşındayken tanıştığını söyleyen Orgeneral Yaşar Güler’in eski koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, MİT TIR’ları sanığı eski Üsteğmen Önder Kır’la aynı hücreden çıktı

25 yıldan beri FETÖ içindeymiş

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in eski koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın (35) hakkında FETO üyesi olduğu iddiasıyla 10,5 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede çok çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, itirafçı olan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Akın’ın da bulunduğu 5 şüpheli hakkında, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan iddianame hazırladı.

Şifreli konuşmalar

35 yaşında olan Akın, ifadesinde, FETÖ ile Adana’da 1996’da 13 yaşındayken tanıştığını söyledi. Cemaat evinde şüphelilerden Mustafa Çopuroğlu ile tanıştığını, FETÖ içinde kullandığı Cenk kod adını da Çopuroğlu söylediği için kendi isteği ile seçtiğini anlatan Akın, Çopuroğlu’nun söylemesiyle 1997’de Kuleli Askeri Lisesi’ni kazanarak kaydını yaptırdığını, 2000’de Çopuroğlu’nun kendisini şüpheli Hüseyin Çetinkaya’ya devrettiğini belirtti.

Akın’ın, MİT TIR’larının durdurulması davasından tutuklanıp meslekten ihraç edilen eski Üsteğmen Önder Kır’la da tanışıklığı açığa çıktı. Hazırlıkta okurken, MİT TIR’larının durdurulması davasından tutuklanıp ihraç edilen eski Kır’ın açıktan abdest aldığını gördüğünü anlatan Akın, telefonda şifreli konuştuklarını, kontorlü ya da ankesörlü telefondan görüşüldüğünü, toplantının ya da görüşmelerin iptali ve yeni tarihin dışında görüşme yapılmadığını, görüşmenin iptali için “halı saha maçı iptal” veya “Bu hafta sinemaya gitmiyoruz” denildiğini anlattı. Akın, örgütten ayrılmak istediğini ancak her defasına tehdit edildiğini söyledi.


Uzaklaştırma kararı aldıran eşini evde sevgilisiyle basınca dehşet saçtı!Bursa'da, Reşat Ç. 2 gün önce hakkında uzaklaştırma kararı aldıran eşi Işıl Ç.'yi evlerinin yatak odasında O.S. isimli bir erkekle yakaladı. Eşini cam parçasıyla yüzünden yaralayıp, O.S.'yi darbeden Reşat Ç., boğazına bıçak dayayarak intihar teşebbüsünde bulundu. Koca, polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirilip, gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber