Geri Dön
Gündem27 Haziran Sayısal Loto çekilişi sonuçları belirlendi - 1333. hafta canlı Sayısal Loto sonuçları sorgulama ekranı

27 Haziran Sayısal Loto çekilişi sonuçları belirlendi - 1333. hafta canlı Sayısal Loto sonuçları sorgulama ekranı

Sayısal Loto'da 1333. hafta çekilişi bu akşam canlı yayında Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirildi. Heyecan fırtınasına sahne olan çekiliş sonrası gözler şanslı numaralara çevrildi. Yurdumuzun dört bir yanında şansını deneyen milyonlarca vatandaşımızın merak ettiği kazandıran numaraları bir araya getirdik. Peki 27 Haziran Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen oldu mu yoksa büyük ikramiye yine devir mi etti? İşte milliyet.com.tr Sayısal Loto sonuç sorgulama ekranı!

27 Haziran Sayısal Loto çekilişi sonuçları belirlendi - 1333. hafta canlı Sayısal Loto sonuçları sorgulama ekranı

Sayısal Loto çekilişi için meraklı bekleyiş sona erdi. Her hafta iki kez gerçekleştirilen sevilen şans oyununda bu akşam kazandıran numaralar 5, 11, 24, 30, 39, 41 oldu...

27 HAZİRAN SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

5, 11, 24, 30, 39, 41

27 Haziran Sayısal Loto çekilişi sonuçları belirlendi - 1333. hafta canlı Sayısal Loto sonuçları sorgulama ekranıSAYISAL LOTO SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

BÜYÜK İKRAMİYE BATMAN'A ÇIKTI!

17 Haziran 2020 Sayısal Loto'da büyük ikramiye 1 kişiye isabet etti. Büyük heyecana sahne olan oyunu kazanan vatandaşımızın Batman'da yaşadığı açıklandı. 6 rakamı da doğru bilen talihli 6.049.649,75 TL'nin sahibi oldu.

Sevilen oyunda 5 bilen 88, 4 bilen kişi sayısı 4.846 olarak açıklandı.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?


Sayısal Loto, ilk olarak Lothar Lammers tarafından yaratılan, 49 sayı içerisinde seçilecek 6 sayıyı bilme üzerine dayalı şans oyunudur. 9 Ekim 1955 tarihinde "Loto-49’dan 6" ismiyle Almanya'da oynanmaya başlanmıştır.

Kısa sürede dünyaya yayılan şans oyunu, ilk adımda Kanada, Yunanistan, Finlandiya, İrlanda, Avustralya ve ABD’nin birçok eyaletinde kurulan teşkilatlarıyla başlamıştır. Türkiye'de ise, 1996 yılında "Sayısal Loto" ismiyle oynanmaya başlamıştır.

16 Kasım 1996 yılında ilk talihlisine 50.000.00 TL kazandırmıştır. Loto'nun kurucusu, Lothar Lammers 10 Temmuz 2012 tarihinde vefat etmiştir.

Milli Piyango İdaresi tarafından cumartesi ve çarşamba günleri çekilişi yapılmaktadır. Aynı kolonda 1'den 49'a kadar olan rakamların arasından altı rakam seçilerek oynanır. Sayısal Loto'dan ikramiye kazanabilmek için aynı kolon içerisinden en az üç rakamın çekiliş sonuçları ile uyuşması gerekir.


Altı rakam da tutturulduğunda o hafta belirlenen ikramiyenin hak sahibi olunmuş olur. Milli Piyango İdaresi tarafından belirlenen fiyatı kolon 1.5 TL'dir.

Demre ve Manavgat'ta ilk caretta caretta yuvaları korumaya alındıANTALYA'nın Demre ve Manavgat ilçelerinde nesli tükenme tehlikesi altında olan caretta caretta kaplumbağaları yuva yapmaya başladı. Demre'deki ilk yuva 16 Mayıs, Manavgat'taki ilk yuva ise 14 Mayıs'ta tespit edilerek, korumaya alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet