Geri Dön
Gündem28 PKK’lı terörist öldürüldü

28 PKK’lı terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, devam eden operasyonlarda önceki gün Mardin Nusaybin’de 16, Şırnak’ta dokuz, Hakkari Yüksekova’da da üç PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Kış şartlarının sürdüğü Yüksekova’da Güngör Mahallesi’nde yürütülen operasyonda çatışma yaşandı.

Çatışmada 3 terörist öldürüldü, bunlardan ikisinin keskin nişancı olduğu belirlendi. Teröristlerin cenazeleri, Yüksekova Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Operasyonların 13 Mart’a başladığı ilçede bugüne kadar 83 PKK’lı öldürüldü, 91 el yapımı patlayıcı imha edildi. Bir sokakta tankın içine düşebileceği genişlikteki hendek dikkati çekti.

Kış kamuflajı
İlçede, Esentepe, Güngör, Eski Kışla, Orman, Mezarlık, Yeni, Yeşildere, Cumhuriyet ve Dize mahallelerinde güvenlik güçleri ile ağır silahlar kullanan teröristler arasında sıcak çatışmalar yaşanıyor. Yapılan aramalarda da, canlı bomba yeleği ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılacak çok miktarda malzeme, ikişer uzun namlulu silah, bir RPG-7 roketatar, 3 tabanca, bu silahlara ait 10 şarjör ve 200 mermi ile sırt çantası ve tıbbi yaşam malzemeleri ele geçirildi. Güvenlik güçleri, başka bir noktada da teröristlere ait 10 çift kış kıyafeti ile çok sayıda örgütsel doküman buldu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otobüs ile otomobilin çarpışması sonucu 11 kişi yaralandıŞanlıurfa'da, şehir içi yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler