Geri Dön

3 akademİsyene tutuklama

Güneydoğu’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili, “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıktan sonra bildirinin arkasında olduklarına dair açıklama yaptıkları iddia edilen ve gözaltına alınan akademisyenler Boğaziçi Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Nişantaşı Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Doç. Dr. Kıvanç Ersoy, dün İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü.

3 akademİsyene tutuklama

İfadeleri alınan 3 akademisyen ‘Örgüt propagandası yapma’ ve ‘Türk milletini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan tutuklanma talebiyle İstanbul nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkan akademisyenler tutuklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Minik Sara duyabilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, takılan işitme cihazı sayesinde ilk defa duyduğu seslerle yaşadığı sevinci heyecan yaratan 10 yaşındaki Fatma Afaş'ın, kendisi gibi işitme engelli olan kardeşi 3 yaşındaki Sara'nın tedavi edilmesi için talimat verdi. Minik Sara, tedavisi için sağlık kontrolünden geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber