Geri Dön
Gündem32 gurbetçimiz Covid-19 kurbanı

32 gurbetçimiz Covid-19 kurbanı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şu ana kadar yurt dışında koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 32 Türk vatandaşının yaşamını yitirdiğini açıkladı.

32 gurbetçimiz Covid-19 kurbanı

Çavuşoğlu talep halinde cenazelerin Türkiye getirilmesi konusunda gereken desteği verdiklerini belirtirken, Bilim Kurulu da koranavirüsten vefat eden gurbetçilerin nakil ve defin şartlarını belirledi. Yurt dışında hayatını kaybeden vatandaşların nakillerinde havayolları cenaze taşıma kurallarının geçerli olduğunu vurgulayan Kurul, cenazelere ait tabutların kabul aşamasında kesinlikle lehimlenmesi gerektiğini, sıkıca kapatılmış ve sızdırmaya mahal vermeyecek şekilde olması gerektiğini vurguladı. Kurul, karayolu ve tren nakillerinde de aynı kuralın geçerli olacağını bildirdi. Dışişleri Bakanlığı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, yurt dışında eğitim gören ve Türkiye’ye dönmek isteyen 2 bin 721 öğrencinin 11 seferle 8 ülkeden Türkiye’ye getirildiğini ve 14 günlük karantinaya alındığını belirtti. Çavuşoğlu, 2 Nisan’da yapılması planlanan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın, salgın nedeniyle video konferansla yapılacağını kaydetti.

İstanbul'da bir kadın boğazından bıçaklanarak öldürüldüİstanbul Esenler'de akşam saatlerinde bir kadın, Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan yeşillik alanda boğazından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan kadın yere yığılırken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise olay yerinden kaçtı. Kendi imkanlarınla cadde kenarına kadar gelerek yardım isteyen kadın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet