Geri Dön
Gündem3600 ek gösterge çıkacak mı? Ek göstergede son durum ne?

3600 ek gösterge çıkacak mı? Ek göstergede son durum ne?

3600 ek gösterge çıkacak mı? Binlerce memur bu soruya cevap arıyor. Genel seçimler öncesi gündeme gelen konu hakkında polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri son gelişmeleri yakından takip etmek istiyor. İşte ek göstergede son durum...

3600 ek gösterge çıkacak mı? Ek göstergede son durum ne?

Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin gündeminde 3600 ek gösterge yer alıyor. Binlerce memur hükümetten sevindirici bir haber beklerken herhangi bir gelişme olup olmadığına 3600 ek gösterge çıkacak mı? sorusyla cevap aranıyor.

3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Benim bildiğim bu konularla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığında biz de gereken bilgiyi veririz. Şu an da o konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Memurların, aylık maaşlarının, emekli olduktan sonra alacakları aylıkların ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde büyük rol taşıyan ek gösterge önemli bir unsurdur. Ek göstergenin yüksek olması emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin de yüksek olacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle memurlar bulunmuş oldukları unvanlarının 1. derece kadrolar için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedirler. Bu durumdan dolayı da ek göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranları ya da maaş miktarları aynı olmaz. Bu sebepten dolayı da bir süredir 3600 ek gösterge için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesinin ardından öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polislerin maaşlarında artış olacak.'' dedi.

Kemerköy Termik Santrali'ne kadar yaklaşan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyorMuğla'nın Milas ilçesindeki orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet