Geri Dön
Gündem65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri

20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeler merak ediliyor. Vaka sayılarına göre dört risk grubuna ayrılan illerde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma saatlerinde değişiklik yapılmıştı. Peki, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri.

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri

Son Dakika: 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri nedir? 65 yaş üstü kişiler hangi saatlerde sokağa çıkabiliyor? 1 Mart'ta alınan kararlar doğrultusunda 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma saatlerinde artış yapılmıştı. 15 Mart'taki Kabine Toplantısında ise alınan kararların devam edeceği açıklanmıştı. Vaka sayılarında düşüş yaşanması halinde yasakların kalkacağı tahmin ediliyor.

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacaktır. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde; 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımız için getirilen sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilecek olup 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir.

İSTANBUL'DA 20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDİYOR MU?

İstanbul'da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 65 yaş üstü kişiler 10.00-14.00 saatleri arasında geçerli. 20 yaş altı kişiler ise 14.00-18.00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor.

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN İLLER

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU):
İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER (KIRMIZI):
Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner