Geri Dön
Gündem65 yaş üstü esnaf dükkan açabilir mi, işyeri sahipleri ne yapacak? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, sokağa çıkma saati nedir?

65 yaş üstü esnaf dükkan açabilir mi, işyeri sahipleri ne yapacak? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, sokağa çıkma saati nedir?

Corona virüs nedeniyle 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bayramın son bulmasıyla beraber sokağa çıkma yasağında detayların ne olacağı yasağın kalkıp kalmayacağı merak ediliyor. Peki 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı, ne zaman bitecek?

65 yaş üstü esnaf dükkan açabilir mi, işyeri sahipleri ne yapacak? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, sokağa çıkma saati nedir?

65 yaş üstü vatandaşlara belirli günlerde sokağa çıkma izni geçtiğimiz günlerde verilmişti. 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağının tamamen ne zaman kalkacağı ise gündemde araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Kabine Toplantısı gerçekleştirecek. Toplantıda 65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlamasının görüşülmesi bekleniyor. Peki 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili şu açıklamaları yaptı;

Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte yarar görüyoruz. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması 14 - 20 saatleri arasında istisna olma uygulaması devam edecek.

İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek.

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, KKTC'ye gittiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyareti kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gitti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet