Geri Dön

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Yeni planlar gündemde...

Ülkemizde yaşanan corona virüs salgınından dolayı alınan tedbirler arasında 65 yaş üstü olan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Son dakika haberlere göre, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağında flaş değişiklik yaşanması bekleniyor. Peki 65 yaş üstü olanlar için yasak kalktı mı?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Yeni planlar gündemde...

Hükümet corona virüs salgınıyla ilgili bazı kararları gözden geçiriyor. AK Parti MYK’da ve bakanlıklarda yapılan toplantılarda, corona virüs mücadelesine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı verilmesi ilk kararlardan olduğu için, bu grubu kısmen rahatlatmak ve sürekli evde kalmanın yarattığı psikolojik sıkıntıları azaltmak için yöntem geliştiriliyor. Kamuoyunda da bu konuda oluşan talepler doğrultusunda, 65 yaş üstüne, sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonları izin verilmesi planlanıyor. Bu plan, sokağa çıkmanın günde 3 saat olması, maske takılması, sosyal mesafenin korunması koşuluyla hayata geçirilecek. Karar, 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkamayan 7.5 milyon kişiyi ilgilendiriyor.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

65 Yaş üstü olan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Fakat 65 yaş üstüne, sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonları 3 saatliğine ‘izin’ çıkabilir. 65 yaş üstü, maske ve mesafe kuralına uyup yürüyüş yapabilecek.

 

Fahrettin Altun'dan İYİ Parti'ye cevapİletişim Başkanı Fahrettin Altun, İYİ Parti'nin Tweetini alıntılayarak verdiği cevapta "Her zaman iletişim üzere olalım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet