Geri Dön

79. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

2 Aralık tarihinde gerçekleştirilen 79. Özel Güvenlik Görevlisi Temel Eğitim Sınavı sonrası sonuçlar için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki binlerce adayı yakından ilgilendiren 79. Özel Güvenlik Görevlisi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ve nereden duyurulacak?

79. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

79. Özel Güvenlik sınav sonuçların açıklanmasına az bir süre kalan adayların heyecanlı bekleyişi de sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınav sonuçlarının her an açıklanması bekleniyor.

SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

2 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik Görevlisi sınav sonuçları için adaylar http://sinavsonuc.ozelguvenlik.pol.tr/ adresinden sorgulama yapabilecek. Sonuçları öğrenmek için T.C. kimlik numarası yeterli olacak.

ÖZEL GÜVENLİK OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

-Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

-Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

-Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Depremde binanın yıkılma anı kameradaİzmir'de 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber