Geri Dön

79. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) temel eğitim sınav sonuçları...

79. Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim sınav sonuçları açıklandı mı? Sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar http://sinavsonuc.ozelguvenlik.pol.tr adresi üzerinden sorgulama yapabilecek.

79. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) temel eğitim sınav sonuçları...

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav sonuçları heyecanla beklenyior.Sınava giren adaylar TC kimlik numaraları ile sınav sonuçlarını sorgulayabilecek.

ÖZEL GÜVENLİK OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

-Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

-Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

-Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Bolu'da yangın! Diğer evlere de sıçradıBolu'da merkeze bağlı Kuzfındık köyünde bir evde çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangına müdahale edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber